مقاله: 10 اقامتگاه بوم گردی فعال در سپیدان وجود دارد

به گزارش مجله توسعه دهنده، بنابراین گزارش، با توجه به شرایط اقلیمی شهرستان سپیدان و وجود 32 جاذبه طبیعی ثبت شده در این شهرستان ، اقامتگاه های بوم گردی بیش از سایر تاسیسات گردشگری مورد توجه است . لذا به منظور ضرورت سامان دهی و بررسی وضعیت این مراکز، مصیب امیری مدیر کل میراث فرهنگی استان فارس ضمن سفر به سپیدان به صورت میدانی از تعدادی از اقامتگاه های بوم گردی منطقه بازدید کرد.

مقاله: 10 اقامتگاه بوم گردی فعال در سپیدان وجود دارد

مدیر کل میراث فرهنگی فارس همچنین در خصوص موضوع تغییر کاربری اراضی کشاورزی به گردشگری نیز تصریح کرد: بر اساس مصوبه 11 مردادماه جاری هیات وزیران، مناطق نمونه گردشگری خارج از حریم شهرها در اراضی درجه 3 و بیشتر، بوم گردی واقع در بافتهای کالبدی روستایی در اراضی درجه 3 و بیشتر و مجتمع گردشگری عمومی در اراضی درجه 3 و بیشتر از پرداخت عوارض تغییر کاربری معاف شده اند و با توجه به خشکسالی و کم آبی فرصت مناسب برای کشاورزان است که با گرفتن مجوز لازم فعالیت خود را در زمینه گردشگری ادامه دهند.

مصیب امیری در حاشیه این سفر، آماری از اقامتگاه های بوم گردی شهرستان داد و گفت: شهرستان سپیدان دارای 10 اقامتگاه بوم گردی فعال و 15 اقامتگاه آماده افتتاح است. همچنین 95 متقاضی روند قانونی پرونده خود را پیگیری می نمایند.

وی به وجود 32 جاذبه طبیعی همچون آبشار مارگون و چیکان، تنگ بغدیون، چله گاه، تنگ تیزاب، برم فیروز و... نیز اشاره کرد و ادامه داد: در تعطیلات آخر هفته شاهد حضور چشمگیر حدود 200 هزار مسافر و گردشگر در شهرستان سپیدان هستیم که لازم است نظارت بر روی تاسیسات گردشگری انجام شود تا خدمات به نحو مطلوب به گردشگران ارائه گردد.

منبع مقاله: 10 اقامتگاه بوم گردی فعال در سپیدان وجود دارد

انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1957

به "مقاله: 10 اقامتگاه بوم گردی فعال در سپیدان وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: 10 اقامتگاه بوم گردی فعال در سپیدان وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید