قزاقستان رئیس گروه تامین کنندگان هسته ای شد

به گزارش مجله توسعه دهنده، نماینده دائم قزاقستان در گروه تامین کنندگان هسته ای در مجمع عمومی این سازمان بین المللی تا ژوئن 2020 به عنوان رئیس این گروه انتخاب شد.

قزاقستان رئیس گروه تامین کنندگان هسته ای شد

به گزارش گروه بین الملل مجله توسعه دهنده به نقل از قفقاز تایمز، غیرت ساریبای، نماینده دائم قزاقستان در گروه تامین کنندگان هسته ای در وین، به عنوان رئیس این گروه انتخاب شد. واحد مطبوعاتی وزارت امور خارجه قزاقستان این موضوع را گزارش نموده است.

در طول این جلسه عمومی در گروه تامین کنندگان هسته ای، قزاقستان توانست کرسی ریاست را به دست آورد.

به همین دلیل پیش از این، قاسم ژومارت توکایف، رئیس جمهور قزاقستان دوباره تعهد این جمهوری را نسبت به تقویت رژیم عدم اشاعه هسته ای مطرح نموده و بر اهمیت و نقش این سازمان تاکید نموده بود.

رئیس جمهور قزاقستان همچنین حمایت خود را از تقویت فعالیت های این گروه در عین حفظ حقوق همکاری های بین المللی برای استفاده صلح آمیز از انرژی اتمی، اظهار داشته بود.

غیرت ساریبای، نماینده دائم قزاقستان در این سازمان بین المللی در وین، تا ژوئن سال 2020 قرار است به عنوان رئیس گروه تامین کنندگان هسته ای مشغول به کار باشد.

گروه تامین کنندگان هسته ای یک اتحاد بین المللی متشکل از 48 کشور صادرکننده مواد هسته ای و توسعه دهنده صنایع مربوط به انرژی اتمی هستند. هدف این انجمن محدود کردن ریسک عدم اشاره تسلیحات هسته ای به وسیله اعمال کنترل بر صادرات تجهیرات، مواد و تکنولوژی هسته ای است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 356

به "قزاقستان رئیس گروه تامین کنندگان هسته ای شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قزاقستان رئیس گروه تامین کنندگان هسته ای شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید