فنایی: پنالتی الدحیل اشتباه فاحش داور سنگاپوری بود، او سعی کرد با اخطار بازی را کنترل کند

به گزارش مجله توسعه دهنده، محمد فنایی کارشناس داوری فوتبال کشورمان معتقد است که پنالتی اعلام شده برای الدحیل قطر در ملاقات مقابل استقلال اشتباه فاحش داور سنگاپوری بوده است.

فنایی: پنالتی الدحیل اشتباه فاحش داور سنگاپوری بود، او سعی کرد با اخطار بازی را کنترل کند

همراه ما باشید تا با تور سنگاپور از توسعه‌یافته ترین کشور آسیا دیدن کنید.

محمد فنایی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران درباره قضاوت محمد تقی الجعفری داور سنگاپوری ملاقات استقلال - الدحیل گفت: این داور سنگاپوری داور خیلی قدرتمندی نیست و در مدیریت بازی های عظیم ناتوان است. در صحنه های نیمه اول سعی کرد کنترل بازی را در دست بگیرد، چرا که بازی دور رفت و نتیجه آن بازی را حساس نموده بود.

وی اضافه کرد: پنالتی اعلام شده برای استقلال به این دلیل که بازیکن این تیم جلوتر از بازیکن الدحیل بود، در برخورد به وجود آمده و سرنگونی بازیکن استقلال، داور بازیکن مدافع را مقصر دانست و پنالتی به درستی گرفته شد.

کارشناس داوری فوتبال کشورمان گفت: پنالتی الدحیل هم اشتباه فاحش داور بود، چون اول بازیکن مهاجم بود که پای خود را بالا آورد و یک کار خطرناک روی وریا غفوری انجام شد. انگار داور آمادگی داشت برای الدحیل پنالتی بگیرد و می توانست پنالتی نگیرد یا حتی خطای مهاجم الدحیل را بگیرد. او با بالا آوردن پای خود کار خطرناک کرد و وریا غفوری به زیر پای وی زد.

فنایی همچنین درباره اتفاقات نیمه دوم گفت: نیمه دوم بازی به خشونت کشید و تعداد کارت ها زیاد شد. مهدی قایدی در دقیقه 57 حمله مؤثر حریف را گرفت که کارت زرد گرفت و این کارت درست بود. همچنین میلیچ باید شاد باشد که داور در دقیقه 62 به او اخطار نداد و اخطار دقیقه 64 شجاعیان هم درست بود. اخطار بازیکنان شماره 14 و شماره پنج الدحیل هم کاملاً درست بود. البته چهار اخطاری در یک نیمه به نظرم زیاد بود که داور سعی کرد بازی را در نیمه دوم با اخطارها کنترل کند.

وی همچنین درباره یاری داوران بازی و پرچم هایی که زده شد، توضیح داد: کار یاری داورها بسیار خوب بود و تمام آفسایدهایی که اعلام کردند، به درستی گرفته شد و به خوبی به داور یاری کردند.

پیشکسوت داوری فوتبال کشورمان همچنین یادآور شد: باید اشاره کنم، اتفاقات لیگ ما در لیگ قهرمانان آسیا هم تکرار می شوند و اعتراض ها زیاد است. چرا فرهاد مجیدی باید برای این بازی حساس دو اخطاره گردد، در حالی که باید به تیمش یاری می کرد؟ او باید جو تیمش را آرام کند، اما با اعتراض ها حتی نتوانست در این بازی کنار تیمش باشد. این تفکر برگرفته از لیگ ماست و مربیان نباید تصور نمایند این اعتراض ها در لیگ قهرمانان آسیا هم تأثیری دارد. آنها باید حرفه ای تر رفتار نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1690

به "فنایی: پنالتی الدحیل اشتباه فاحش داور سنگاپوری بود، او سعی کرد با اخطار بازی را کنترل کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فنایی: پنالتی الدحیل اشتباه فاحش داور سنگاپوری بود، او سعی کرد با اخطار بازی را کنترل کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید