ضرورت تهیه شناسنامه سلامت سمنان، درمان در مسیر واقعی قرار گیرد

به گزارش مجله توسعه دهنده، سعید ناجی صبح چهارشنبه در جلسه سلامت امنیت غذایی استان سمنان که در محل سالن غدیر استانداری برگزار گردید، ضمن بیان اینکه شناسنامه سلامت شهرستان ها باید تهیه گردد که این امکان با کمک فرمانداری ها و بخشداری ها وجود دارد، اعلام کرد: اطلاعات حوزه سلامت در اختیار دو دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و سمنان است و خوشبختانه با تعامل این دانشگاه ها و فرمانداری ها می توان طرح تهیه شناسنامه سلامت شهرستان ها را ببینیم.

ضرورت تهیه شناسنامه سلامت سمنان، درمان در مسیر واقعی قرار گیرد

وی اضافه نمود: امیدواریم بتوانیم با طرح تهیه شناسنامه سلامت جلوی اصراف ها و مداخلات بی مورد و خارج از چارچوب استانداردهایی که افزایش هزینه هایی را برای دولت به وجود آورده و حتی در برخی موارد باعث گردیده که کیفیت خدمات هم کاهش یابد، گرفته گردد.

فعالیت های درمانی چارچوب مندتر گردد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: طرح شناسنامه سلامت همچنین کمک می نماید تا ما بتوانیم چارچوب مندتر فعالیت هایمان را در حوزه ارائه خدمات درمانی ارائه کنیم و درخواست هایی که برای ارائه خدمات خاص در برخی نقاط متأثر از برخی رفتارهایی که ممکن است بعضی مواقع حتی سیاسی هم باشد، تعدیل گردد و کمک کنیم تا خدمات درمانی در مسیر واقعی و استاندارد قرارگرفته و درعین حال کاهش هزینه ها برای دولت را نیز صورت دهد.

ناجی اعلام کرد: امروز آنچه مردم انتظار دارند افزایش خدمات دولت در بخش سلامت و پاسخگویی مناسب به مراجع و سهل کردن دسترسی مردم به امکانات بهداشتی و درمانی است و لذا در راستای کاهش هزینه های درمانی و سلامت باید برنامه ای را تهیه و بر روی آن کارکرد که در این حوزه متولی دستگاه های فرهنگی مانند سازمان تبلیغات اسلامی، اوقاف، ارشاد اسلامی، ستاد نماز جمعه و ... کمک نمایند تا ترویج فرهنگ سلامتی را داشته باشیم.

وی اضافه نمود: باید استانداردها در حوزه بهداشت و درمان موردتوجه قرار گیرد لذا روند کار باید به سمت افزایش سطح عمومی سلامت برود تا به کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی منجر گردد این امر اما احتیاجمند توجه و آگاهی بخشی عمومی به جامعه است که از سوی مردم و رسانه ها به مثابه کمک حال دولت، می تواند شکل بگیرد.

ضرورت ارتقای خدمات درمانی در روستاها

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان، گفت: باید روند کار در سطح استان به گونه ای پیش برود که مراجعات غیرضروری به مراکز درمانی به خاتمه برسد و ما کوشش کنیم که سطح بهداشت را به اندازه ای برسانیم که مردم نسبت به بیمار نشدن اهتمام داشته باشند تا مجموع هزینه های دولت در این بخش کاهش پیداکرده و فرصتی برای تنفس و اجرای طرح های دیگر درمانی و بهداشتی دست دهد.

ناجی با بیان اینکه پزشکان دیگر قشر تأثیرگذار و آگاهی رسانی به مردم در کنار نهادهای فرهنگی، رسانه ها و مردم هستند، تأکید داشت: پزشکان نیز باید کمک حال مردم و دولت باشند تا مجموعه دستگاه های متولی در راستای کاش هزینه ها موفق عمل نمایند، امروز پزشکان باید به مردم بگویند که حتماً مراجعه به پزشک، شروع درمان نیست بلکه پیشگیری و درمان های اولیه توسط هر فرد در جامعه با داشتن آگاهی های ضروری، احتیاج اساسی محسوب می گردد.

وی دستگاه های متولی را آخرین قطعه پازل اطلاع رسانی به مردم در حوزه سلامت و بهداشت دانست و گفت: این دستگاه ها مانند دانشگاه های علوم پزشکی و ... باید شرایط و امکانات را به گونه ای رشد دهند که هم کاهش مراجعه و هم ارتقای خدمات را ببینیم که البته این امر نقطه هدف گذاری گردیده و مطلوبی است که باید به آن برسیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان همچنین خواهان ارتقای خدمات درمانی در روستاهای استان شد و گفت: درحوزه بیمه سلامت احتیاجمند آمار و اطلاعات دقیق هستیم تا بتوانیم در این حوزه آگاهی لازم را ایجاد و بتوانیم نتایج خوبی را بگیریم که این امر البته باید مد نظر شبکه بهداشت و درمان روستایی سراسر استان قرار گیرد.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 12 شهریور 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 17

به "ضرورت تهیه شناسنامه سلامت سمنان، درمان در مسیر واقعی قرار گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت تهیه شناسنامه سلامت سمنان، درمان در مسیر واقعی قرار گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید