صادرکننده متخلف موظف به بازپرداخت مطالبات شد

به گزارش مجله توسعه دهنده، در نشست بانک مرکزی با واردکنندگان معترض به عملکرد یکی از صادرکنندگان که علیرغم دریافت وجه ارز نیمایی در اختیار آنها قرار نداده بود و همین موضوع سبب تجمع آنها مقابل بانک مرکزی شده بود، شرایط بازپرداخت مطالبات واردکنندگان از سوی صادرکننده متخلف اعلام شد.

صادرکننده متخلف موظف به بازپرداخت مطالبات شد

به گزارش خبرنگاران، یکی از کنندگان واردکنندگان حاضر در این نشست در گفت وگو با خبرنگاران درباره نتیجه جلسه اظهار کرد: در جلسه روز یکشنبه در بانک مرکزی، مقرر شد که به همراه ضابط قضایی و صادرکننده متخلف نشستی مشترک داشته باشیم و مباحث را جمع بندی کرده و صورت جلسه ای را تنظیم کنیم.

رمضانی گفت: خوشبختانه با مساعدت بانک مرکزی این جلسه برگزار گشت. همچنین بانک مرکزی از صادرکننده متخلف خواست، که بازه زمانی را برای بازپرداخت مطالبات طلبکاران (واردکنندگان) تعیین کند. بر همین اساس پس از مذاکرات و توافقات صورت گرفته، جدول زمان بندی در جلسه روز دوشنبه تهیه و تدوین شد.

این واردکننده تأکید کرد: در نهایت مقرر شد جدول زمانی تعیین شده مورد توافق طرفین در این جلسه، به تأیید بازپرس پرونده برسد و پس از آن، مراحل بازپرداخت مطالبات در اسرع وقت انجام خواهد شد. همچنین کارگروهی متشکل از کنندگان بانک مرکزی و واردکنندگان بر فرایند اجرایی شدن این مهم نظارت می کنند و جزئیات انجام تعهدات صادرکننده، در این زمینه به صورت هفتگی طی جلساتی به اطلاع ذی نفعان می رسد.

رمضانی ضمن تشکر از دستور ویژه بانک مرکزی مبنی بر پیگیری این موضوع، یادآور شد: خوشبختانه توانستیم دغدغه های وارکنندگان را به گوش مسئولین برسانیم و به تنش های رخ داده پایان دهیم. مسائل و موارد کارشناسی خوبی نیز در این جلسه مطرح شد که برای رسیدن به اهداف ما راهگشا خواهد بود.

وی گفت: این جلسه تعیین کرد که بانک مرکزی نسبت به درخواست ها و مسائل واردکنندگان بی تفاوت نیست و صدای آنها را می شنود. ما تولیدکنندگان و صنعتگران نیز نسبت به کشور متعهدیم و اجازه نمی دهیم، سودجویان از اعتراضات ما سوء استفاده کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1175

به "صادرکننده متخلف موظف به بازپرداخت مطالبات شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرکننده متخلف موظف به بازپرداخت مطالبات شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید