زمین خوردن بیمار در آی سی یو باعث مرگش شد

به گزارش مجله توسعه دهنده، مرد میانسال که به خاطر عمل جراحی قلب در بیمارستان بستری بود، بر اثر زمین خوردن و برخورد سرش با ستون بخش آی سی یو جان باخت.

زمین خوردن بیمار در آی سی یو باعث مرگش شد

به گزارش، ساعت 10:25 دوشنبه 20 آبان مأموران کلانتری 134 شهرک غرب در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت از مرگ مردی در بیمارستان خبر دادند.

در بررسی های صورت گرفته مشخص شد که مرد 50 ساله به نام مصطفی به خاطر بیماری قلبی در یکی از بیمارستان ها بستری بوده است، اما به علت زمین خوردن در بخش آی سی یو دچار مرگ مغزی شده است. برادر وی در رابطه با این حادثه به خبرنگار ایران گفت: برادرم به خاطر جراحی دریچه آئورت در بیمارستان بستری بود.

سه شنبه گذشته قرار بود که عملش کنند، اما سایز دریچه قلب برادرم موجود نبود. به ما گفتند می توانید تا شنبه بیمارتان را در بیمارستان نگه دارید یا او را با خود به خانه ببرید. اما از آنجایی که گفتیم ممکن است در این مدت حالش بد شود و بیمارستان برایش بهتر است، موافقت کردیم که همانجا بماند، اما ای کاش این کار را نکرده بودیم. برادرم در قسمت آی سی یو بستری بود، ظاهراً به خاطر دارو هایی که به او داده بودند مجبور بود مدام به دستشویی برود.

حدود 4 صبح جمعه 17 آبان به محض اینکه او از تخت پایین آمد سرش ابتدا به صندلی و بعد هم به ستونی که داخل آی سی یو بوده برخورد کرد. به خاطر این حادثه حالش بد شد. یکی از پرسنل از انتهای بخش، خودش را به برادرم رساند و او را روی تخت خواباند. اما برادرم به خاطر این حادثه دچار خونریزی مغزی شد. وقتی به ما خبر دادند به خاطر اینکه بیمارستانی که در آن بستری بود دستگاه سی تی اسکن نداشت او را به بیمارستان دیگری بردیم و از آنجا به یک بیمارستان دیگر. در سومین بیمارستان گفتند برادرم مرگ مغزی شده است، می خواستیم اهدای عضو کنیم که فوت کرد. باتوجه به اینکه خانواده مرد میانسال از کادر درمان بیمارستانی که مرد میانسال درآن بستری بود شکایت داشتند، پرونده با قرار عدم صلاحیت به دستور بازپرس غلامی از شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران به دادسرای جرایم پزشکی ارجاع شد.

منبع:ایران

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 696

به "زمین خوردن بیمار در آی سی یو باعث مرگش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمین خوردن بیمار در آی سی یو باعث مرگش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید