روسیه همچنان مخالف پیشنهاد تمدید سازوکار کمک رسانی ها به سوریه از طریق مرزها

به گزارش مجله توسعه دهنده، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل تاکید کرد که روسیه همچنان مخالف پیشنهاد تمدید سازوکار کمک رسانی ها به سوریه از طریق مرزها است.

روسیه همچنان مخالف پیشنهاد تمدید سازوکار کمک رسانی ها به سوریه از طریق مرزها

به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت تاکید کرد: از ابتدا گفتیم که اظهارات شرکای ما درباره ازسرگیری کار گذرگاه های مرزی ایده بدی است و روسیه طرح کمک رسانی ها به سوریه از طریق دو گذرگاه باب الهوی در مرزهای ترکیه و الیعربیه در مرزهای عراق را تایید نمی کند.

نبنزیا با اشاره به اینکه سازوکار کمک رسانی از طریق مرزها اصول ارائه کمک های بشردوستانه و احکام قوانین بین المللی را به شکل کامل نقض می کند، گفت: سال گذشته زمانی که این سازوکار را برای یک سال دیگر یعنی تا 10 ژوئیه تمدید کردیم، تاکید کردیم حمایت از طریق خطوط تماس در خاک سوریه باید به شکلی پایدار تضمین شود.

پیش نویس قطعنامه شورای امنیت درباره کمک رسانی ها به سوریه از طریق مرزها، بر ادامه فعالیت گذرگاه باب الهوی در مرزهای سوریه با ترکیه و ازسرگیری فعالیت گذرگاه الیعربیه در مرزهای این کشور با عراق دلالت دارد.

شورای امنیت ژوئیه 2020 قطعنامه ای را برای تمدید سازوکار کمک رسانی ها به سوریه از طریق مرزهای این کشور را که از سال 2014 در حال اجرا بود، تصویب کرد. در ابتدا کمک ها از طریق چهار گذرگاه باب السلام و باب الهوی (واقع در مرزهای این کشور با ترکیه)، الیعربیه (در مرزهای سوریه-عراق) و الرما (در مرزهای سوریه-اردن) وارد خاک این کشور می شدند. مسکو و دمشق بر کاهش تعداد گذرگاه ها و پیشرفت فرایند بازپس گیری حاکمیت دولت سوریه بر خاکش و ایجاد امکانی برای کمک رسانی از داخل سوریه با هماهنگی مسؤولان رسمی و مطابق با قوانین انسانی بین المللی تاکید داشتند.

،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1854

به "روسیه همچنان مخالف پیشنهاد تمدید سازوکار کمک رسانی ها به سوریه از طریق مرزها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه همچنان مخالف پیشنهاد تمدید سازوکار کمک رسانی ها به سوریه از طریق مرزها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید