رزمایش امداد و نجات نیروی دریایی ایران و چین برگزار می گردد

به گزارش مجله توسعه دهنده، فرمانده نیروی دریایی ارتش، گفت: در بحث انجام رزمایش های امداد و نجات و در سطح تاکتیکی و عملیاتی به گفتگو مشترکی در این خصوص رسیدیم.

رزمایش امداد و نجات نیروی دریایی ایران و چین برگزار می گردد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرنگاران، امیردریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش عصر امروز یکشنبه در حاشیه دیدار با دستیار فرمانده ستاد نیروی دریایی ارتش چین، در جمع خبرنگاران با اشاره به مباحث مطرح شده در این دیدار گفت: در این دیدار در مورد مباحث مختلفی همچون جابجایی استاد دانشجو گفت وگو همچنین در بحث فنی نیز به تعمیر و نگهداری، بازسازی شناورهای سطحی و زیرسطحی گفتگو داشتیم همچنین در مورد رزمایش های امداد و نجات و تاکتیکی و عملیاتی بحث و گفتگو کردیم.

وی اضافه نمود: یکی دیگر از مباحثی که مورد بحث نهاده شد در مورد بازدید از بنادر یکدیگر بود که به مباحث خوبی رسیدیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تاکید نمود: یکی از موضوعاتی که مورد توجه هر دو طرف نهاده شد بحث مقابله با دزدی دریایی بود که در یان دیدار هماهنگی های لازم در مورد مقابله با دزدی دریایی در خلیج عدن مورد بحث نهاده شد.

امیر سیاری اضافه نمود: ما می توانیم با کشور چین هماهنگی و ارتباطات لازم را در عرصه دریایی داشته باشیم و برنامه های مربوط به فی مابین مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین در مورد تبادلات بین دو نیرو گفت: هرگونه تبادلاتی که قرار باشد صورت گیرد باید به تایید ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و ارتش چین از سوی جمهوری خلق چین قرار گیرد.

امیر سیاری در خاتمه گفت: مواردی را که در سفر هیئت نظامی ایرانی به چین مورد بحث و گفتگو نهاده شد را یک بار دیگر در این دیدار مورد آنالیز قرار دادیم.

همچنین وان داز هانگ دستیار فرمانده ستاد نیروی دریایی چین با اشاره به تعاملات دو کشور گفت: این اولین باری است که یک هیئت آموزشی نظامی چینی به ایران سفر نموده و معتقدم شروع بسیار خوبی است. نیروی دریایی دو کشور دارای نقاط مشترکی هستند و همکاری های خوبی نیز بین دو طرف اجرا شده است.

دستیار فرمانده ستاد نیروی دریایی چین ادامه داد: بعضی تعاملات ما شامل دیدار هیئت های عالیرتبه دو کشور و همچنین رزمایش ناوگان هاست.

وی گفت: همه کارهایی که انجام می گردد باید طبق یک روال و با تعامل دو کشور صورت گیرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 807

به "رزمایش امداد و نجات نیروی دریایی ایران و چین برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزمایش امداد و نجات نیروی دریایی ایران و چین برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید