راه اندازی 51 سایت ایرانسل تا اردیبهشت ماه 1400 در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش مجله توسعه دهنده، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دستگاه های اجرایی استان برای احداث 51 سایت شبکه ارتباطی ایرانسل در استان پای کار هستند.

راه اندازی 51 سایت ایرانسل تا اردیبهشت ماه 1400 در کهگیلویه و بویراحمد

حسین کلانتری به صندلی و اهمیت امروزی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهان اشاره نمود و اضافه نمود: در دسترسی روستاها به شبکۀ ملی اطلاعات که به وسیله سرمایه گذاری مشترک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ایرانسل انجام گرفته گام مهمی در این خصوص در استان برداشته شده است.

وی با بیان اینکه 45 درصد جمعیت این استان در روستاها ساکن هستند و روستاها اغلب سخت گذر و پراکنده می باشد به ضرورت توسعه و تقویت شبکه ارتباطی، مخابراتی و اینترنتی تاکید و توضیح داد: این مهم در شرایط کرونایی و با وجود آموزش ها به وسیله شبکه شاد بیشتر احساس می گردد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: با ایجاد امکان استفاده ساکنان این روستاها از جدیدترین خدمات دیجیتال، زمینه بهبود کیفیت کسب و کار و زندگی در این مناطق هم فراهم می گردد.

کلانتری تاکید نمود: برای احداث 51 سایت جدید مخابراتی همه دستگاه های اجرایی از جمله راهداری، راه و شهرسازی، شرکت های مخابرات و برق، منابع طبیعی، محیط زیست استان پای کار هستند تا هرچه سریعتر برای اجرای این طرح مهم بسترهای لازم فراهم گردد.

وی در این ملاقات از توجه ویژه آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اقدامات و دستاوردهای این وزارتخانه در این استان و اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران (ایرانسل) در زمینۀ ارائۀ خدمات دیجیتال به استان تقدیر و تشکر کرد.

عباسی آرند مدیرعامل شرکت ایرانسل در این ملاقات از اجرای طرح توسعه و ارتقای شبکه ارتباطی و فناوری اطلاعات سایت های مخابراتی ایرانسل در کهگیلویه وبویراحمد اطلاع داد و بیان نمود: در قالب این طرح 51 سایت جدید در این استان برای تقویت شبکه ارتباطات مخابراتی و اینترنتی روستایی احداث می گردد.

وی توضیح داد: برای اجرای این طرح استان کهگیلویه و بویراحمد در اولویت قرار گرفته است و تحقق این امر نیازمند همکاری و همراهی دستگاه های اجرایی استان است.

عباسی اظهار کرد: چنانچه مجوزها از سوی دستگاه های منابع طبیعی، محیط زیست و راه و شهرسازی صادر شوند و بسترهای لازم فراهم گردد این طرح اردیبهشت ماه سال آینده در استان عملیاتی می گردد.

به گزارش خبرنگاران، بیژن عباسی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل شرکت ایرانسل با حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد ملاقات و گفت و گو کرد.

لازم به ذکر است؛ در این ملاقات موضوع بسترسازی برای توسعه و ارتقای شبکه ارتباطات و فناوری اطلاعات و احداث سایت های مخابراتی ایرانسل در روستاهای استان آنالیز شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1556

به "راه اندازی 51 سایت ایرانسل تا اردیبهشت ماه 1400 در کهگیلویه و بویراحمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی 51 سایت ایرانسل تا اردیبهشت ماه 1400 در کهگیلویه و بویراحمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید