دویدن خطر مرگ زودهنگام را کاهش می دهد

به گزارش مجله توسعه دهنده، نتایج یک آنالیز گسترده بین المللی نشان می دهد دویدن با هر سرعتی و به هر میزانی خطر مرگ زودهنگام را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

دویدن خطر مرگ زودهنگام را کاهش می دهد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله توسعه دهنده به نقل از یاهونیوز، پژوهشی که با همکاری محققان استرالیایی، تایلندی و فنلاندی صورت گرفته، نشان دهنده منافع گسترده ناشی از دویدن برای افراد است.

بر همین اساس افراد حتی اگر مسافت های اندکی را در طول روز بدوند و حتی اگر سرعت دویدن آنها نیز پایین باشد، این کار باز هم به نفع سلامتی آنها بوده و خطر مرگ در سنین پایین را کمتر می نماید.

این دستاورد علمی حاصل ترکیب نتایج 14 مطالعه است که در مجموع بر روی 233149 نفر صورت گرفته و وضعیت سلامت این افراد از 5.5 تا 35سالگی مورد آنالیز قرار گرفته است. طی مدت انجام این آنالیز 25951 نفر از داوطلبان فوت نموده اند و تحقیقات نشان داد که دویدن در مجموع باعث کاهش 27 درصدی احتمال مرگ داوطلبان از هر دو جنس در سنین مختلف شده است.

کاهش خطر مرگ ناشی از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی در صورت دویدن 30 درصد است و این رقم در خصوص بیماری سرطان به 23 درصد می رسد.

حداقل میزان مفید دوندگی، یک بار در هفته و هر بار درحدود 50 دقیقه اعلام شده است و بهتر است میزان دوندگی در هفته از هشت کیلومتر کمتر نباشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 676

به "دویدن خطر مرگ زودهنگام را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دویدن خطر مرگ زودهنگام را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید