دوشنبه سیاه بورس

به گزارش مجله توسعه دهنده، خبرنگاران : امروز را می توان به خاطر رشد شدید عرضه ها و خروج تاریخی 2 هزار میلیارد تومان از بازار، دوشنبه سیاه بورس نامید.

دوشنبه سیاه بورس

به گزارش خبرنگاران ، در معاملات روز دوشنبه، شاخص کل بورس 31 هزار و 632 واحد افت کرد و به رقم یک میلیون و 484 هزار واحد رسید. همچنین شاخص کل هم وزن نیز 4 هزار و 331 واحد پایین آمد و در رقم 451 هزار و 921 واحد ایستاد.

خروج 2 هزار میلیاردی

در معاملات امروز، خالص پول های حقیقی خروجی از بورس 2 هزار میلیارد تومان شد که چهارمین خروج سنگین در کل تاریخ بورس تهران است. همچنین امروز ارزش صف های فروش نسبت به دیروز 275 درصد افزایش یافت و موجب سقوط 31 هزار واحدی شاخص و انتقال آن به کانال 1.4 میلیونی شد. امروز را می توان به خاطر رشد شدید عرضه ها و خروج تاریخی 2 هزار میلیارد تومان از بازار دوشنبه سیاه بورس نامید.

عرضه و تقاضای بورس

در انتها معاملات روز دوشنبه، ارزش صف های خرید هزار و 404 میلیارد تومان شد که نسبت به روز یکشنبه کاهش 32 درصدی را نشان می دهد. اما ارزش صف های فروش 275 درصد افزایش یافت و به رقم 2 هزار و 97 میلیارد تومان رسید.

در انتها معاملات امروز، شرکت پتروشیمی بوعلی با صف خرید 543 میلیارد تومان در صدر جدول تقاضای بازار نهاده شد. پس از بوعلی، وکبهمن (مدیریت سرمایه گذاری کوثر بهمن) و چخزر (صنایع چوب کاسپین خزر) بیشترین صف خرید را داشتند. بیشترین صف فروش به نماد شپنا (شرکت پالایش نفت اصفهان) تعلق داشت که در انتها معاملات صف فروش 7 هزار و 693 میلیارد تومانی داشت. پس از شپنا، شستا (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) و خساپا (سایپا) بیشترین صف فروش را داشتند.

سهم های تاثیرگذار

در معاملات امروز همانند روز گذشته، شرکت ملی صنایع مس ایران (با نماد معاملاتی فملی) بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل بورس تهران داشت و به تنهایی شاخص بورس را 3 هزار و 326 واحد پایین کشید. پس از فملی، فولاد (فولاد مبارکه)، فارس (صنایع پتروشیمی خلیج فارس) و شستا (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) بیشترین تاثیر را بر افت شاخص بورس داشتند و همگی در مجموع شاخص کل را 10 هزار و 256 واحد پایین کشیدند.

گزارش اکوایران درباره بورس را امروز ببینید:

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 دی 1399 بروزرسانی: 20 دی 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1485

به "دوشنبه سیاه بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوشنبه سیاه بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید