حمایت از کارگزاران تبادل فناوری با تدوین 4 بسته تشویقی افزایش یافت

به گزارش مجله توسعه دهنده، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بسته های تشویقی را برای حمایت از کارگزاران تبادل فناوری ارائه می دهد.

حمایت از کارگزاران تبادل فناوری با تدوین 4 بسته تشویقی افزایش یافت

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور؛ این معاونت بسته های تشویقی را برای حمایت از کارگزاران تبادل فناوری که در راستای پاسخگویی به نیاز های فناورانه فعالیت می کنند، ارائه می دهد. شرکت های بزرگ، صنایع، دستگاه های اجرایی و بخش های مختلفی تولیدی و مالی نیاز های فناورانه متعددی دارند. این نیاز ها با ارائه راه حل های مبتنی بر فناوری و خدمات نوآورانه، پاسخ داده می شود.

برای پاسخگویی به این نیازها، لازم است تا محصولات و خدمات فناورانه ای در داخل کشور توسط شرکت های دانش بنیان و خلاق، تولید شود. برای ایجاد ارتباط میان نیاز های فناورانه و شرکت های دانش بنیان و صنایع نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام به حمایت از کارگزاران تبادل فناوری کرده است.

این کارگزاران وظیفه دارند تا با شناسایی توانمندی های شرکت های دانش بنیان و فناور زمینه اتصال و ارتباط آن ها را به صنایع بزرگ و مراکز تولیدی فراهم کنند. پس کار این کارگزاران شناسایی نیاز های یک صنعت یا دستگاه اجرایی است و سپس یک یا چند شرکت دانش بنیان که در زمینه رفع این نیاز ها دارای توانمندی هستند، به این واحد تولیدی یا صنعتی معرفی می کنند.

فعالیت این کارگزاران اجرایی باعث می شود تا زمینه رشد و شکوفایی تولیدات دانش بنیان و خلاق، بیش از گذشته فراهم شود. برای حمایت هر چه بیشتر از کارگزاران تبادل فناوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بسته های حمایتی را تعریف کرده است. یکی از این بسته های حمایتی، طرح پشتیبانی از برگزاری رویداد های حضوری ارائه نیازمندی های فناورانه است.

در این بسته از سوی مرکز شرکت هاو موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمایت های اطلاعاتی، تبلیغاتی، ارتباط گیری و کمک هزینه مالی به کارگزاران تبادل فناوری به منظور برگزاری رویداد های حضوری ارائه نیازمندی های فناورانه، ارائه می شود.

همچنین ارائه خدمات زیرساختی، اطلاعاتی، تبلیغاتی و مالی به کارگزاران تبادل فناوری به منظور برگزاری وبینار ارائه نیازمندی های صنعتی، بخش دیگری از این حمایت ها را شامل می شود.

همچین کارگزاران با حمایت مرکز پویش های را تحت عنوان چالش های توسعه فناوری و حل مسائل صنعتی برگزار خواهند کرد. ارائه حمایت تشویقی بلاعوض به قرارداد های نهایی حاصل از فعالیت های کارگزاران تبادل فناوری، نیز بخش دیگری از این بسته حمایتی را تشکیل می دهد.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با ارائه حمایت های مختلف و پشتیبانی مالی همزمان با نظارت و ارزیابی دقیق عملکرد کارگزاران، آن ها را تشویق می کند که تلاش بیشتری برای توسعه زیست بوم نوآوری کشور انجام دهند.

شرکت های دانش بنیان براساس توانمندی های فناورانه و در صورت تقاضای صنعت و اعلام نیازمندی معرفی می شوند. در این فرایند کارگزاران تبادل فناوری، تسهیل گیر شناسایی نیازمندی های فناورانه صنایع، مستندسازی آن ها و همچنین شناسایی شرکت های دانش بنیان توانمند هستند. لیست نیازمندی های فناورانه به تفکیک حوزه های مختلف فناوری در وبسایت مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان قابل مشاهده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1457

به "حمایت از کارگزاران تبادل فناوری با تدوین 4 بسته تشویقی افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از کارگزاران تبادل فناوری با تدوین 4 بسته تشویقی افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید