حضور بانوان در چهارمین لیگ بازی های رایانه ای امکان پذیر شد

به گزارش مجله توسعه دهنده، ثبت نام چهارمین لیگ بازی های رایانه ای ایران در حالی شروع گردیده، که برای نخستین بار حضور بانوان در تمام رشته های این مسابقات امکان پذیر گردیده است. با توجه به گزارش نمای باز سال 1396 بنیاد ملی بازی های رایانه ای نزدیک به 28 میلیون گیمر در کشور وجود دارد که از این میزان 65 درصد مرد و 35 درصد زن هستند. همچنین در این آمار تعیین گردیده که 15 درصد از خریداران بازی در کشور ما را بانوان تشکیل می دهند.

حضور بانوان در چهارمین لیگ بازی های رایانه ای امکان پذیر شد

آمار نشان می دهد که بانوان نقش مهم و پررنگی در صنعت بازی ایران ایفا می نمایند و قطعا باید به این قشر از گیمرها نیز توجه گردد. چرا که با آنالیز آمار جهانی حضور زن ها به عنوان بازیکن و حتی بازیساز رشد چمشگیری داشته است. با در نظر دریافت این موارد حضور بانوان در رویدادهای مربوط به بازی های رایانه ای به خصوص چهارمین لیگ بازی های رایانه ای ایران بسیار اهمیت دارد.

سال گذشته نزدیک به 7000 نفر در لیگ بازی های رایانه ای شرکت کردند که نزدیک به 10 درصد آن ها را بانوان تشکیل داده بودند. انتظار می رود که سال جاری بانوان سهم بیشتری از حاضران در این رویداد را به خودشان اختصاص دهند. البته که سال گذشته حضور بانوان باعث شد که رکورد حضور شرکت نمایندگان خانم در این رویداد شکسته گردد و این انتظار می رود که در چهارمین دوره لیگ بازی های رایانه ای نیز چنین اتفاقی تکرار گردد.

در چهارمین دوره لیگ بازی های رایانه ای ایران، بانوان می توانند در هر پنج رشته FIFA 2018، PES 2018، Quiz of Kings، Clash Royale و پسرخوانده شرکت نمایند.

ثبت نام در چهارمین لیگ بازی های رایانه ای ایران از مدتی پیش آغاز شد و تا 25 مرداد ماه ادامه دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس https://evand.com/events/igl2018 مراجعه کنید. برای چهارمین لیگ بازی های رایانه ای ایران تعداد متعددی جوایز نقدی و غیرنقدی جمعا به ارزش 1.000.000.000 ریال در نظر گرفته گردیده است.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 12 شهریور 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 13

به "حضور بانوان در چهارمین لیگ بازی های رایانه ای امکان پذیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور بانوان در چهارمین لیگ بازی های رایانه ای امکان پذیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید