جزئیات نامه ظریف به موگرینی از زبان سخنگوی وزارت خارجه

به گزارش مجله توسعه دهنده، سخنگوی وزارت امور خارجه جزئیات نامه دکتر ظریف به فدریکا موگرینی را گفت.

جزئیات نامه ظریف به موگرینی از زبان سخنگوی وزارت خارجه

به گزارش مجله توسعه دهنده، سید عباس موسوی گفت: دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز پنجشنبه 14 شهریور با ارسال نامه ای خطاب به خانم موگرینی نماینده عالی سیاست خارجی و دفاعی اتحادیه اروپا بیان کرد به دلیل تبعات ناشی از خروج آمریکا از برجام و تحمیل مجدد تحریم های آن کشور، و ناتوانی سه کشور اروپایی به اجرای تعهدات خود در برجام و در بیانیه های کمیسیون مشترک، جمهوری اسلامی ایران از امروز تمامی تعهدات خود در برجام در حوزه تحقیق و توسعه هسته ای را متوقف می نماید.

موسوی اضافه نمود: در این نامه تاکید شده است که این اقدام دقیقا در راستای حقوق ایران در برجام و به ویژه بر مبنای پاراگراف 36 آن بوده و در پاسخ به نقض گسترده و مستمر برجام طی 16 ماه گذشته صورت می گیرد. جزئیات فنی و عملیاتی توقف تعهدات ایران در حوزه تحقیق و توسعه هسته ای متعاقبا به اطلاع آژانس بین المللی انرژی اتمی خواهد رسید.

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه، در انتها نامه وزیر امور خارجه کشورمان تاکید شده است که جمهوری اسلامی ایران به منظور نشان دادن حسن نیت خود، آمادگی دارد به تبادل نظر با طرف های باقی مانده در برجام در تمامی سطوح ادامه داده و در صورت عمل طرف های مقابل به کلیه تعهدات خود در برجام، مجددا به اجرای کامل برجام برگشت نماید.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 487

به "جزئیات نامه ظریف به موگرینی از زبان سخنگوی وزارت خارجه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات نامه ظریف به موگرینی از زبان سخنگوی وزارت خارجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید