ثروتمندترین سیاره های کهکشان، غروب آبی در مریخ، کهکشانی که طعم تمشک می دهد!

به گزارش مجله توسعه دهنده، درک نحوه زندگی در فضا و رویدادهای آن برای بسیاری افراد جالب است؛ در این بسته خبری قصد داریم جذابترین اتفاقات فضایی را ارائه دهیم.

ثروتمندترین سیاره های کهکشان، غروب آبی در مریخ، کهکشانی که طعم تمشک می دهد!

به گزارش خبرنگار ، همه ما در زندگی اطراف خود با موارد و مکان هایی آشنا می شویم که گاهی درک آن و رفتن به آن مکان ها سخت است، اما با دست یافتن به یک سری اطلاعات می گردد آگاهی را بیشتر کرد. رفتن به فضا برای خیلی از افراد رویایی بیش نیست، اما حال که نمی گردد به آن مکان ها به راحتی سفر کرد اطلاعاتی از زندگی و زیست بوم سیارات مختلف جالب توجه بسیاری است. در این گزارش قصد داریم به آنالیز جالب ترین مسائل حوزه نجوم و فضا بپردازیم.

کهکشانی که بوی نیشکر و طعم تمشک می دهد

جالبه بدانید که مرکز کهکشان راه شیری بویی شبیه عرق نیشکر و مزه ای مثل تمشک می دهد؛ این نقطه از کهکشان توسط تلسکوپ رادیویی IRAM کشف شده است و درون ابری گازی به نام Sagittarius B 2 در مرکز کهکشان ما وجود دارد اما علت این بو و طعم کشف مواد شیمیایی به نام اتیل فرمیت در این کهکشان است که بوی عرق نیشکر و طعم تمشک را می دهد.

تنها سیاره ای که می تواند در آب شناور بماند

جالب است بدانید سیاره زحل دومین سیاره بزرگ و سبک ترین سیاره منظومه شمسی است، این سیاره به خاطر اینکه بیشتر از گاز ساخته شده است می تواند در آب شناور بماند؛ فضانوردان پس از بازگشت به زمین بوی کباب می دهند.

فضانورد ان به محض بازگشت از راهپیمایی فضایی، لباس ها و لوازمشان بوی گوشت کبابی داغ شده می دهد؛ گفته شده است منبع این بو می تواند ستاره های در حال مرگ باشند که در همه دنیا هم این نشانه ها را می توان دید.

قد بلندتر و چشم ضعیفی در فضا خواهید داشت

اگر به فضا بروید متوجه می شوید که چند سانتی متر بلند تر خواهید شد و البته بینایی نیز ضعیف می گردد که طبق گفته پژوهشگران علت بلند تر شدن قد، فقدان نیروی جاذبه است که باعث کشیده شدن ستون فقرات انسان می گردد و علت ضعف بینایی هنوز معین نشده است، ولی فضانوردان با این موضوع روبرو خواهند شد.

اگر بتوانید به مریخ بروید می توانید غروب آبی را تماشا کنید

بسیاری از انسان ها از قرن های پیش به دلیل نزدیکی و شباهت این سیاره به زمین به زندگی در آن باور داشتند، اما تا به امروز هیچ مدرک معتبری از زندگی در مریخ وجود ندارد. اگرچه مدارکی هم وجود دارد که ثابت می نماید مریخ قبلاً قابل سکونت و مانند زمین بود و همچنان تحقیقات ادامه دارد، اما یکی از تفاوت های جالب مریخ با زمین غروب آفتاب آن است که به رنگ آبی است.

دو سیاره ثروتمند که بارانشان از الماس است

به گفته محققان، بارش تگرگ در زحل و مشتری با دانه های الماس انجام می گردد و دلیل آن، ایجاد رعدوبرق های مکرر است که متان تبدیل به نوعی دوده به نام کربن می گردد، این دوده ها ابتدا به شکل گرافیت ایجاد و سپس به الماس تبدیل می گردد، ولی از آنجا که سطح دور سیاره یادشده دمای بسیار زیادی دارد، دانه های الماس پس از برخورد، ذوب می شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 413

به "ثروتمندترین سیاره های کهکشان، غروب آبی در مریخ، کهکشانی که طعم تمشک می دهد!" امتیاز دهید

1 کاربر به "ثروتمندترین سیاره های کهکشان، غروب آبی در مریخ، کهکشانی که طعم تمشک می دهد!" امتیاز داده است | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثروتمندترین سیاره های کهکشان، غروب آبی در مریخ، کهکشانی که طعم تمشک می دهد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید