تیم ملی فوتبال آمریکا تحریم می گردد!

به گزارش مجله توسعه دهنده، رییس جمهور آمریکایی در تصمیمی بسیار عجیب میخواهد تیم ملی فوتبال آمریکا و همچنین لیگ فوتبال آمریکایی این کشور را تحریم را کند.

تیم ملی فوتبال آمریکا تحریم می گردد!

به گزارش مجله توسعه دهنده به نقل از usatoday، دونالد ترامپ خاطرنشان کرد در صورتی که اعضای تیم ملی فوتبال آمریکا و همچنین بازیکنان لیگ فوتبال آمریکایی این کشور موسوم به NFL به جای خواندن سرود ملی آمریکا در شروع هر بازی اقدام به زانو زدن نمایند هر دو را تحریم می نماید.

فدراسیون فوتبال ایالات متحده (USSF) در اوایل این هفته به لغو ممنوعیت خود برای زانو زدن بازیکنان در هنگام پخش سرود ملی رای داد و ادعا کرد سیاست قبلی اشتباه و از پیغام مهم زندگی سیاه ها اهمیت دارد، گرفته شده است.

در ادامه ویدئویی از طرف راجر گودل، کمیسر NFL پخش شده است که در آن وی بازیکنان را تشویق می نماید تا به خاطر مرگ جورج فلوید، علیه نژادپرستی و خشونت پلیس اعتراض نمایند.

این اقدام با این حال واکنش بسیاری از آمریکایی ها از جمله رئیس جمهور ترامپ را برانگیخته است که آن را بی احترامی به پرچم ایالات متحده و کشور خوانده است.

البته رسم زانو زدن بر روی زمین در هنگام پخش سرود ملی آمریکا اقدام جدیدی نیست اما اخیرا شدت گرفته. در سال های گذشته بازیکنان رنگین پوست متعددی از فوتبال این کشور در هنگام پخش سرود به نشانه اعتراض به نژادپرستی های بی سرانجام در ایالات متحده زانو می زدند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1171

به "تیم ملی فوتبال آمریکا تحریم می گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم ملی فوتبال آمریکا تحریم می گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید