شرح نو درباره برگشت سیب زمینی های صادراتی

به گزارش مجله توسعه دهنده، به گزارش خبرنگاران، با انتشار خبر بازگشت سیب رمینی های صادراتی از ترکمنستان و ازبکستان، رئیس اتحادیه بارفروشان در نامه ای توضیحات زیر را برای خبرنگاران ارسال نموده است.

شرح نو درباره برگشت سیب زمینی های صادراتی

حیدر ساکن برجی در این نامه شرح داده که احتراما ضمن تقدیر و تشکر بابت اطلاع رسانی سریع و شفاف از جانب آن رسانه و اینکه موضوعات مربوط در این خصوص از اهمیت بالایی در جامعه برخوردار است گفتنی است در مصاحبه اجرا شده در هفته گذشته با ریاست اتحادیه بارفروشان مشهد، شرحات به گونه دیگری برداشت شده است و تداخل معنایی اجرا شده است.

در چند وقت قبل، کشور ازبکستان طی یک اقدام بی سابقه از ورود سیب زمینی های ایران جلوگیری به عمل آورد.

گرچه برای مدت 24 ساعت کشور ترکمنستان نیز ممانعت ورود برای سیب زمینی ایران در مرز لطف آباد ایجاد کرد اما پس از 24 ساعت با رایزنی و رفع کردن دغدغه مسئولین قرنطینه ترکمنستان ورود آزاد شد.

بخشی از محموله های ارسالی ایران در مرز بین دو کشور ترکمنستان و ازبکستان چند روز متوقف و در نهایت در کشور ترکمنستان بفروش رسید.

به همین دلیل محموله های ترانزیتی ایران که به وسیله ترکمنستان به طرف ازبکستان ارسال می شد قبل از ورود به ترکمنستان از مرز برگشته و در داخل کشور به فروش رسید.

پیش تر حیدر ساکن برجی، رئیس اتحادیه بارفروشان مشهد به خبرنگاران گفته بود: وقتی میوه یا صیفی جات از لب مرز به کشور مقصد برگشت می خورد معمولا این محصولات کشاورزی در داخل کشور مصرف می شوند.

برای مطالعه بیشتر خبر میوه های صادراتی برگشت خورده را بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 28 فروردین 1401 بروزرسانی: 28 فروردین 1401 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 2127

به "شرح نو درباره برگشت سیب زمینی های صادراتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح نو درباره برگشت سیب زمینی های صادراتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید