تظاهرات زنان هندی در اعتراض به نسل کشی شیعیان پاکستان

به گزارش مجله توسعه دهنده، خبرنگاران : هزاران تن از زنان مسلمان هند با برپایی تظاهرات، سکوت مقامات پاکستانی در قبال قتل عام شیعیان را محکوم کردند.

تظاهرات زنان هندی در اعتراض به نسل کشی شیعیان پاکستان

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پرس تی وی، هزاران تن از زنان هند در اعتراض به قتل عام شیعیان کویته پاکستان دیروز (آدینه) در بنگلور در جنوب هند تظاهرات کردند.

تظاهر کنندگان با تجمع در میادین و سر دادن شعارهایی نسل کشی شیعیان در پاکستان را محکوم نموده و به شدت از نیروهای امنیتی پاکستان به علت ناتوانی در برقراری امنیت مسلمانان شیعه این کشور انتقاد کردند.

زنان هندی با در دست داشتن پلاکاردهایی ایستادگی مسلمانان هندی در برابر اقدامات تروریستی طالبان را به گوش جهانیان رسانده و خواهان توقف کشتار شیعیان در پاکستان شدند.

بسیاری از تظاهر کنندگان دست نوشته هایی با این مفهوم در دست داشتند: برادرم، به شهادت رسید؛ پسرم به شهادت رسید

زنان مسلمان هندی همچنین سیاست عربستان سعودی در تامین اقتصادی گروه های افراطی و قتل عام مسلمانان در پاکستان را محکوم کردند.

روز دهم ژانویه سال جدید میلادی 130 تن از شیعیان کویته پاکستان در حملات لشگر جنگوی قتل عام شده و عده کثیری زخمی و مجروح باقی ماندند.

نماینده پاکستانی دیده بان حقوق بشر 11 ژانویه اعلام نمود: سال 2012 خونبارترین سال شیعیان پاکستان بود؛ در حالیکه اگر همین روال ادامه پیدا کند سال 2013 فاجعه بار تر از سال گذشته نیز خواهد شد.

علی دیان حسن می افزاید: درصورتیکه بی تفاوتی مقامات پاکستانی ادامه یابد می توانیم کیفر خواستی علیه دولت، ارتش و نیروهای امنیتی پاکستان تنظیم کنیم.

به گفته وی سکوت مقامات پاکستان در قبال نسل کشی شیعیان این کشور نه تنها زندگی و حیات مردم را به خطر انداخته است بلکه موقعیت جامعه پاکستان را در میان ملل دیگر متزلزل خواهد نمود.

منبع: تسنیم
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 619

به "تظاهرات زنان هندی در اعتراض به نسل کشی شیعیان پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات زنان هندی در اعتراض به نسل کشی شیعیان پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید