(تصاویر) ایده هایی خلاقانه برای طراحی و دکوراسیون یک آشپزخانه کوچک ترند های رنگی دکوراسیون خانه در سال 2020چگونه خانه های کم نور خود را روشن کنیم؟

به گزارش مجله توسعه دهنده، آشپزخانه های کوچک برای افرادی که تنها زندگی می نمایند و خانواده هایی که ارتباطات اجتماعی گسترده ای ندارند، می تواند مناسب باشد، اما این فضای کوچک برای خانواده های دارای جمعیت و خانواده هایی که اغلب با رفت و آمد های آشنایان و دوستان روبرو هستند، می تواند یک کابوس عظیم باشد. آمدن چند مهمان می تواند این آشپزخانه های کوچک را به آشفته بازاری تمام عیار تبدیل کند و میزبان را با حسی ناراحت نماینده روبرو کند. با این حال روش های ساده، اما هوشمندانه ای وجود دارد که می توان با دنبال کردن آن ها، فضای بیشتری را در آشپزخانه های کوچک مورد استفاده قرار داد.

(تصاویر) ایده هایی خلاقانه برای طراحی و دکوراسیون یک آشپزخانه کوچک ترند های رنگی دکوراسیون خانه در سال 2020چگونه خانه های کم نور خود را روشن کنیم؟

جهت دریافت خدمات در ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

در واقع فضا و مسئله ذخیره سازی ابزار و مواد یکی از مهمترین عناصر یک آشپزخانه کوچک است. با به حداکثر رساندن امکان استفاده از هر اینچ اضافی، سازماندهی مجدد مناطقی که آنقدر ها مورد استفاده نیستند و در صورت لزوم اضافه کردن امکانات جدید، می توانید یک آشپزخانه کوچک را به یک نگین درخشان تبدیل کنید. برای این کار در ابتدا باید مجددا آشپزخانه خود را با دقت تمام بازبینی کنید و نحوه چیدمان و فضای موجود آن را مورد آنالیز قرار دهید تا بتوانید ایده های خود را بر اساس آن برنامه ریزی کنید.

وبسایت Idealhome ایده های ساده، اما هوشمندانه ای را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید آشپزخانه کوچک خود را به یکی از شیک ترین بخش های خانه خود تبدیل کنید. ایده های زیر را دنبال کنید و از آشپزخانه جدید و مدرن خود لذت ببرید.

انتخاب یک طرح رنگ روشن

رنگ های مات، به وضوح ابعاد یک آشپزخانه را کوچک جلوه می دهند چرا که انعکاس نور را در محیط به حداقل می رسانند. استفاده از رنگ های روشن، فضای آشپزخانه را جذاب تر می نماید، به ویژه اگر این رنگ ها در معرض تابش نور طبیعی نیز باشند. استفاده از میزکار مرمری در کنار دیوار هایی سفید و یا شیری رنگ، می تواند با درب کابینت هایی هماهنگ گردد که با رنگ هایی روشن و جذاب نقاشی شده اند. چنین ترکیب هایی از رنگ های روشن، فضای آشپزخانه را عظیم جلوه می دهد.

از نگهدارنده های متحرک بهره ببرید

در یک آشپزخانه کوچک برای ذخیره سازی مواد و ابزار، باید به فکر خلاقیت باشید. امروزه به راحتی می توانید نگهدارنده های متحرک را در هر فروشگاهی پیداکند. بعضی از این نگهدارنده ها را به راحتی می توان به طبقات درون کابینت ها متصل کرد و ابزار یا وسایل کوچکمان را بر روی آن ها قرار دهیم. بعضی از این نگه دارنده ها امکان اتصال به دیوار را دارند و می توانند همچون قفسه هایی روباز مورد استفاده قرار گیرند. این قفسه جدای از افزایش فضای آشپزخانه، با کمی خلاقیت می توانند به دکور هایی بسیار زیبا و چشم نواز در آشپزخانه ما تبدیل شوند.

چشم ها را با کفپوش های جسورانه منحرف کنید

در یک آشپزخانه کوچک، معمولاً کف را یک فرش یا موکت می پوشانند، اما جالب است که بدانید کف آشپزخانه می تواند نقش بسیار مهمی در ظاهر آن ایفا نماید. پس فرش و موکت را کنار بزنید و بجای سرامیک ها و کاشی های ساده، از سرامیک ها یا کفپوش هایی با طرح های جذاب بهره ببرید. بله، کف آشپزخانه خود را با طرح های جذاب بپوشانید. سرامیک کردن یا استفاده از کفپوش برای آشپزخانه های کوچک هزینه بالایی به دنبال نخواهد داشت، اما می تواند ظاهر آن را کاملاً دگرگون کند. یک الگوی قوی بر روی کف زمین، چشم ها را به سمت خود منحرف می نماید و باعث می گردد فضا عظیمتر جلوه کند.

به کارگیری تجهیزات مدرن

اگر به بازار های تجهیزات آشپزخانه مراجعه نموده باشید، حتما با گاز های روی میزی که در وسط آن یک هود کوچک تعبیه شده است روبرو شده اید. این گاز های صفحه ای دقیقاً برای آشپزخانه های کوچک طراحی شده اند و با اضافه کردن یک مکنده بخار و دود، به عنوان هود در وسط آن، فضایی که برای نصب هود های معمولی باید مورد استفاده قرار گیرد را در اختیار شما قرار می دهد. به این صورت فضای بالای اجاق شما خالی خواهد ماند تا در صورت احتیاج مورد استفاده قرار گیرد و یا حتی بدون استفاده نیز باعث می گردد فضای آشپزخانه شما عظیمتر جلوه کند.

یک میز جزیره ای در آشپزخانه

اضافه کردن یک میز جزیره ای ممکن است مانند یک ایده وحشتناک در یک آشپزخانه کوچک به نظر برسد. با این وجود در آشپزخانه های دراز و باریک، این روش مناسبی برای اضافه کردن یک فضای اجتماعی به محیط آشپزخانه است. جزیره ای مانند تصویر ذیل، با فضای کافی برای ذخیره کردن ظروف سبزیجات خشک، ادویه ها و وسایل دیگر، می تواند جذابیت آشپزخانه ما را دوچندان کند. چنین میز هایی می تواند بر اساس محیط آشپزخانه و خلاقیت ما طراحی شوند، به گونه ای که حتی قابل جمع شدن باشند.

کابینت های آشپزخانه را هماهنگ با دیوار ها رنگ کنید

با نقاشی کابینت ها به همان رنگ دیوارها، توهم فضای بیشتر را در یک آشپزخانه کوچک ایجاد کنید. این موضوع واقعاً با یک طرح رنگ سفید یا خاکستری روشن، عملی می گردد و فضایی سبک و مطبوع ایجاد می نماید که گویی کابینت ها در دیواره های آشپزخانه محو شده اند. در آشپزخانه های کوچک که معمولاً هر اینچ از فضای اضافی با انبوهی از چیز ها پوشانده شده است، یکنواخت سازی محیط با رنگ های یکسان، می تواند فضا را به مراتب عظیمتر نشان دهد.

گوشه های بی استفاده را به فضایی هوشمندانه تبدیل کنید

در آشپزخانه های کوچک، ما معمولاً با کمبود فضای برای ابزار و مواد خود روبرو هستیم. این مشکل گاه ما را به سمت استفاده از جعبه هایی می کشاند که همه وسایل را در درون آن قرار می دهیم و سپس آن ها را در جایی از کابینت ها قرا می دهیم که کمتر در دسترس ما قرار گرفته است. این مکان ها به طور تعیین مربوط به گوشه های کابینت ها است که امکان قرار دادن در برای آن ها سخت است. اما استفاده از این جعبه ها در گوشه کابینت ها، آزار دهنده است و برای هر بار استفاده از یک وسلیه، باید این جعبه ها را از آن گوشه خارج کنیم. علاوه بر این، به علت عدم دسترسی راحت به این بخش، معمولاً استفاده از آن نیز کمتر می گردد و فضا نیز از دست می رود.

اما برای این مسئله نیز راهکاری وجود دارد؛ مدت هاست که طرح های جدیدی برای استفاده از فضای گوشه ایی کابینت ها طراحی شده است و ما می توانیم یکی از این طرح ها را مورد استفاده قرار دهیم. یکی از این طرح های جذاب، درب هایی است که شامل دو قسمت قفسه مجزا است که یکی به در چسبیده است و دیگری با بسته شدن در، در درون گوشه قرار می گیرد. در واقع دو قسمت به هم وصل هستند و وقتی درب کابینت باز می گردد، قسمت گوشه روبروی درب باز شده قرار می گیرد. این طرح می تواند فضای مناسبی برای وسایل عظیم آشپزخانه، همچون قابلمه ها باشد.

بیشتر بخوانید؛

ترند های رنگی دکوراسیون خانه در سال 2020

چگونه خانه های کم نور خود را روشن کنیم؟

ظروف جمع و جور را از قلم نیاندازید

شما می توانید از سبد ها یا جعبه هایی بهره ببرید که شامل چنیدن قسمت هستند. این وسایل که برای آشپزخانه های کوچک طراحی شده اند، به شما این امکان را می دهد که تعداد زیادی از مواد را در یک فضای کوچک و مرتب قرار دهید. این وسایل به ویژه برای قرار دادن ادویه جات و سبزیجات خشک و حتی بعضی ابزار بسیار مناسب و کارآمد هستند و می توانند به شما در مدیرت فضای آشپزخانه یاری نمایند.

در صورت امکان، جای جدیدی برای ماشین لباسشویی پیدا کنید

شاید فکر کنید آشپزخانه مکان اصلی و تعیین برای قرار دادن ماشین لباسشویی است. اما باید بدانید که در قاره اروپا و بعضی نقاط شرق آسیا، شما بیشتر لباس شویی را در حمام خواهید یافت؛ بنابراین اگر فضای مناسب دیگری بجز آشپزخانه را سراغ دارید، شاید ارزش این را داشته باشد که در خصوص جابجایی لباسشویی خود فکر کنید. اگر حمام شما به همان اندازه کوچک باشد، ممکن است بتوانید آن را در بالکن و یا کمد زیر پله ها قرار دهید. هرچند که در بسیاری از موارد خانه های با آشپزخانه کوچک، معمولاً فضای اضافی برای لباس شویی ندارند، اما در صورت چنین امکانی، این موضوع می تواند راه چاره مناسبی برای افزایش فضای آشپزخانه باشد.

از سینک عظیم بهره ببرید

آشپزخانه کوچک شما ممکن است جایی برای ماشین ظرفشویی نداشته باشد، اما ارزش این را دارد که یک سینک دوبل عظیم را در آن قرار دهید. لزومی ندارد فکر کنید، چون آشپزخانه شما کوچک است، پس حتماً سینک ظرفشویی هم باید به همان نسبت کوچک باشد. یک سینک عظیم ظرفشویی فضای راحتی را برای شستن ظرف ها ایجاد می نماید و در صورت زیاد بودن ظرف ها، احتیاجی نیست نگران پخش شدن ظرف های کثیف خود در آشپزخانه باشید. به نظر می رسد چنین راهکاری حتی می تواند گرایش به استفاده از ظروف یکبار مصرف را نیز کاهش دهد.

هر گوشه را به یک فضای ذخیره سازی تبدیل کنید

به گزارش مجله توسعه دهنده، مکان هایی را که در آن فضا های هدر رفته وجود دارد، مانند فواصل بین قفسه ها، پشت کمد ها، زیر سینک، گوشه های بلااستفاده و لبه های پنجره را شناسایی کنید. در هر جایی که امکان استفاده وجود دارد را با قفسه های متحرک یا ثابت و یا نگهدارنده ها، تجهیز کنید و به نسبت میزان استفاده، ابزار و وسایل و حتی مواد غذایی خود را بر روی آن ها قرار دهید.

شما می تواند برای این کار از خلاقیت خود بهره ببرید و این فضا های جدید را با چیدمان آشپزخانه خود هماهنگ کنید تا فضایی مدرن تر را تداعی کند. همچنین می توانید از نگهدارنده هایی که در پشت درب های کابینت و کمد قرار می گیرند نیز بهره ببرید و بعضی از وسایل کمتر مورد استفاده را در آن ها قرار دهید.

ایده قفسه های باز

بسیاری از ما به کابینت بندی های بالا و پایین آشپزخانه عادت داریم، جایی که کمد های مخصص ظروف هم در پایین وجود دارند و هم در روبه روی ما. اما در واقع کابینت های بالا بیش از حد فضای آشپزخانه های کوچک را محدود نشان می دهند. امروزه بعضی از طراحان جدید آشپزخانه معتقد هستند که برخلاف کابینت های زمینی، کابینت های بالایی واقعاً در آشپزخانه های کوچک ضروری نیستند و باعث محدودیت فضا می شوند. این طراحان معتقدند که اجرای یک سیستم قفسه باز می تواند محیط آشپزخانه را عظیمتر نشان دهد. قفسه بندی باز ممکن است در یک آشپزخانه کوچک تأثیر عظیمی بگذارد و تا زمانی که میزان قفسه های استفاده شده و آنچه را که بر روی آن ها نگه می دارید را محدود کنید، می تواند حسی از یک فضای عظیم را تجربه کنید.

میز کار خود را هوشمند کنید

قفسه هایی را در کنار یا روبروی میز کار خود تعبیه کنید و در آن وسایلی را قرار دهید که به طور روزانه از آن ها استفاده می نماید. این قفسه ها می تواند ریل هایی نیز داشته باشد که بتوان تابه ها را بر روی آن آویزان کرد. در واقع میز کار با تمام امکانات آن در یک فضا قرار گیرد تا هم دسترسی با ابزار ساده تر گردد و هم از قرار دادن وسایل در درون کابینت ها و اشغال فضای بیشتر جلوگیری می نماید.

طرح آشپزخانه خود را ساده نگه دارید

هیچ چیز به اندازه یک اتاق با دیوار های ساده سفید نمی تواند آشپزخانه را عظیمتر جلوه دهد، پس چرا نباید آن را با امکانات و جزئیات مدرن و روشن که فضای را بازتر می نمایند، همراه نکنیم. دکور ها و وسایل مواد سبک با قدرت بازتاب دهندگی نور و طرح هایی جذاب، می توانند بهترین دوستان شما در یک آشپزخانه کوچک باشند؛ بنابراین استفاده از در های کابینت شیشه ای سفید یا یخ زده، سنگ سفید یا کامپوزیت، یا میز های استیل ضدزنگ و سرامیک کاری روشن را از قلم نیاندازید.

نگه دارنده های سرتاسری

بدون شک تا حالا بسیاری از نگهدارنده هایی که به دیوار آشپزخانه متصل می شوند و وسایل مختلف را بر روی آن ها قرار می دهند، را دیده اید. حالا به این فکر کنید که این نگهدارنده ها، به صورت یکپارچه دورتادور آشپزخانه شما را گرفته اند و شما می تواند وسایل مختلفی را بر روی آن ها قرار دهید. این کار لزوما به معنای استفاده کامل از این نگهدارنده ها نیست بلکه بدین معنا است که شما در هر جای آشپزخانه باشید می تواند وسایل مورد احتیاج خود را در پیش روی خود قرار دهید. جالب توجه است که نمونه برقی و ریلی این نگدارنده ها نیز وجود دارد که فرد می تواند در هرجای آشپزخانه، با حرکت دادن این نگهدارنده، وسیله مورد احتیاج را در پیش خود داشته باشد.

کابینت را از کف تا سقف نصب کنید

اگر قصد دارید کابینت آشپزخانه خود را به صورت پایین و بالا طراحی کنید، در فضا هایی که احتیاج ندارید، کابینت ها را از کف تا سقف ادامه دهید و وسایل کم استفاده را بیشتر در کمد های بالا جای دهید. چنین کاری فضا های بیشتری را برای قرار دادن وسیل و مواد به شما می دهد و از طرفی دیگر نمایی مدرن به آشپزخانه شما می دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1039

به "(تصاویر) ایده هایی خلاقانه برای طراحی و دکوراسیون یک آشپزخانه کوچک ترند های رنگی دکوراسیون خانه در سال 2020چگونه خانه های کم نور خود را روشن کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) ایده هایی خلاقانه برای طراحی و دکوراسیون یک آشپزخانه کوچک ترند های رنگی دکوراسیون خانه در سال 2020چگونه خانه های کم نور خود را روشن کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید