تخت روانچی خواستار عدم همراهی کشورها با تحریم های آمریکا علیه ایران شد

به گزارش مجله توسعه دهنده، کننده دائم ایران در سازمان ملل با اشاره به همراهی بسیاری از دولت ها، کنندگان مجلس ها و سازمان ملل در مخالفت با تحریم های آمریکا، اعلام کرد: اگر آمریکا به این درخواست ها توجه نکند، همه باید از این تحریم ها سرپیچی کنند.

تخت روانچی خواستار عدم همراهی کشورها با تحریم های آمریکا علیه ایران شد

به گزارش گروه سیاست خارجی مجله توسعه دهنده، مجید تخت روانچی سفیر و کننده دائم جمهوری اسلامی ایران در مقر سازمان ملل در نیویورک امروز (چهارشنبه) در توئیتی با اشاره به تحریم های آمریکا علیه ایران که در فرایند مقابله با شیوع کرونا در کشور مانع ایجاد کرده، نوشت: تعداد کسانی که از خاتمه یافتن تروریسم اقتصادی آمریکا علیه ایران دفاع می کنند، رو به افزایش است.

وی اضافه کرد: دولت ها، کنندگان مجلس (از جمله در آمریکا)، مقامات سازمان ملل، سازمان های مردم نهاد (NGOها)، همه از آمریکا می خواهند که تحریم ها علیه ایران را لغو کند تا ما بتوانیم بهتر با کووید-19 (کرونا) مقابله کنیم.

تخت روانچی عنوان کرد: اگر آمریکا به این درخواست ها توجه نکند و به آن وقعی ننهد، همه باید از تحریم ها سرپیچی کنند.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران اخیرا در نامه ای به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل که رونوشت آن برای روسای سازمان های بین المللی و وزرای خارجه همه کشورها ارسال شد، بر ضرورت رفع تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران برای مقابله با کرونا تأکید کرد. (اینجا بخوانید) وی همچنین اخیرا نیز گفتگویی تلفنی با گوترش در این خصوص داشت. وزیر خارجه ایران در تماس های تلفنی این مدت با برخی همتایان خود نیز بر ضرورت رفع این تحریم ها تأکید کرد.

در همین خصوص نیز ظریف و سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه شب گذشته (سه شنبه) تلفنی گفتگو کردند. لاوروف در این گفتگو تأکید کرد که روسیه از آمریکا می خواهد که تحریم های ایران که مانع مبارزه این کشور با اپیدمی کرونا می شود را هر چه سریع تر برچیند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1003

به "تخت روانچی خواستار عدم همراهی کشورها با تحریم های آمریکا علیه ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخت روانچی خواستار عدم همراهی کشورها با تحریم های آمریکا علیه ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید