برای برطرف تشنگی از آب گازدار استفاده نکنید

حتما برای شما هم پیش آمده است که در هنگام برطرف تشنگی به جای آب، از آب های گازدار بهره ببرید اما این کار معایبی دارد و توصیه نمی گردد.

برای برطرف تشنگی از آب گازدار استفاده نکنید

خبرنامه آنلاین کانورسیشن در مطلب تازه ای در این رابطه آورده است: آب گازدار یا سودا، نوعی نوشیدنی است که با تزریق دی اکسیدکربن به آب فراوری می گردد و حاوی اسید کربنیک و pH اسیدی بین 3 تا 4 است. با این حال نوشیدن این نوع آب، شرایط اسیدیته بدن را تغییر نمی دهد ولی ممکن است روی سلامت دندان ها تاثیر مخرب داشته باشد.

لایه بیرونی دندان ها، به نام مینای دندان، سخت ترین بافت بدن است که از ماده معدنی هیدروکسی آپاتیت ساخته شده و حاوی کلسیم و فسفات است. با این حال اسید کربنیک موجود در آب گازدار می تواند منجر به از بین رفتن این بافت سخت گردد.

بر خلاف باور عمومی، آب گازدار یک نوع نوشیدنی مهارکننده اشتها نیست و نوشیدن آن باعث کاهش میل به مصرف غذا نمی گردد. نوشیدن آب گازدار معده را پرخواهد کرد اما بیشتر از آب معمولی در معده شما ماندگار نخواهد بود. حتی در هنگام نوشیدن آب گازدار همراه وعده های غذایی، هیچ تفاوتی در خالی شدن معده در مقایسه با آب بدون طعم وجود ندارد.

به گزارش دویچه وله، سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس در همین رابطه توصیه می نماید که آب یک انتخاب سالم و ارزان برای برطرف عطش در هر زمان است، کالری ندارد و حاوی اسیدها و قندهایی نیست که می توانند به دندان ها آسیب برسانند.

منبع: سلامت نیوز

منبع: همگردی
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 11 اسفند 1398 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 847

به "برای برطرف تشنگی از آب گازدار استفاده نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای برطرف تشنگی از آب گازدار استفاده نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید