تور هند ارزان: برآورد فرمانده نیروی هوایی هند درباره احتیاج به 350 جنگنده

به گزارش مجله توسعه دهنده، فرمانده نیروی هوایی هند گفته است که در تقابل با رقبای منطقه ای، به صدها فروند جنگنده نو و پیشرفته احتیاج دارد.

تور هند ارزان: برآورد فرمانده نیروی هوایی هند درباره احتیاج به 350 جنگنده

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ارزان ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، برآوردهای تازه نیروی هوایی هند نشان می دهد که این کشور برای تقابل با رقبای منطقه ای، به صدها جنگنده تازه و پیشرفته احتیاج دارد.

به نوشته خبرگزاری روسی اسپوتنیک نیروی هوایی هند در حال حاضر دارای 30 اسکادران جنگنده برای مقابله با تهدیدهای چین و پاکستان است. از آنجا که این نیرو قبلاً بازنشستگی جنگنده های میگ-21 خود را در چند سال آینده اعلام نموده است، بنابر این برای حفظ قدرت خود احتیاج به صدها جنگنده دارد.

راکش کومار سینگ بهادوریا فرمانده نیروی هوایی هند در پاسخ به کمبود شدید جنگنده گفته است که این نیرو در پی خرید 350 فروند جنگنده دیگر از جمله 83 فروند تجاس فراوری داخل در 20 سال آینده است.

او که در اجلاس مهندسی صنایع هوافضای هند حضور داشت گفت که در حال حاضر، این نیرو با کمبود 12 اسکادران (هر اسکادران متشکل از 18 تا 20 جنگنده است) برای مقابله با تهدیدهای ادعایی ناشی از چین و پاکستان روبرو است.

هند 36 فروند هواپیمای رافال از فرانسه با هزینه حدود 8.7 میلیارد دلار در سال 2016 سفارش داد. این اولین خرید عمده هواپیماهای جنگی هند در 23 سال گذشته البته پس از ورود جنگنده های سوخو-30 روسیه به این کشور بود.

نیروی هوایی هند میخواهد تا سال 2024 جنگنده های میگ-21 و میگ-27 خود را با جنگنده های دیگر از جمله رافال ساخت فرانسه جایگزین کند.

نیروی هوایی هند سال های پر حادثه ای را سپری می نماید به طوریکه از سال 2019 تا به امروز بیش از 12 فروند هواپیمای نظامی را در جریان سوانح هوایی از دست داده و در نتیجه شماری از پرسنل زبده این کشور کشته شده اند.

هند برای نخستین بار در دهه هشتاد میلادی اولین جنگنده های سبک وزن تک نفره را دریافت کرد و به همین علت در حال حاضر به شدت به جنگنده های پیشرفته قرن 21 احتیاج دارد. چندی قبل سخنگوی دولت هند اظهار داشت که 12 جنگنده سوخو-30 و 21 جنگنده میگ-29 به ناوگان جنگنده های نیروی هوایی هند اضافه خواهند شد.

برآوردها حاکی از آن است که 270 جنگنده سوخو-30 و 65 فروند جنگنده میگ-29 ستون اصلی خط مقدم نیروی هوایی هند را تشکیل می دهند. اما هند تعدادی جنگنده های میراژ- 2000 و رافال فرانسوی هم دارد و جنگنده تجاس ساخت داخل هند هم در نیروی هوایی این کشور به کار گرفته می گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1899

به "تور هند ارزان: برآورد فرمانده نیروی هوایی هند درباره احتیاج به 350 جنگنده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور هند ارزان: برآورد فرمانده نیروی هوایی هند درباره احتیاج به 350 جنگنده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید