انتشار گزارش مفصل انصارالله از حضور القاعده در مارب

به گزارش مجله توسعه دهنده، انصارالله یمن گزارشی مفصل از فعالیت های تشکیلات القاعده در این استان منتشر کرد. در واکنش به انتشار این گزارش معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی گفت، این گزارش فجاعت مواضع بین المللی را برملا کرد.

انتشار گزارش مفصل انصارالله از حضور القاعده در مارب

به نقل از سایت المیادین، این گزارش که از سوی سرویس امنیت و اطلاعات وابسته به انصارالله صادر شد، نشان می دهد که مارب شریان حیاتی القاعده در یمن است و این تشکیلات چندین اردوگاه نظامی، مخازن سلاح و پایگاه در این استان ایجاد نموده است.

پیش از این انصارالله با اعلام دستیابی به اطلاعاتی در این باره گفته بود گزارش مفصلی را منتسر می نماید.

در این گزارش آمده که فرماندهی نیروهای القاعده در مارب را امیر ولایت مارب موسوم به سمیر ریان و معروف به معتز الحضرمی و نیز اکرم حسین حسن القلیسی با نام مستعار اویس الصنعانی برعهده دارند.

همچنین این گزارش شامل اطلاعات بیش از 100 تن است که گفته می گردد از رهبران و نیروهای القاعده در مارب هستند.

در این گزارش نیروهای دولت مستعفی یمن و ائتلاف بین المللی به رهبری عربستان مسوول همدستی با القاعده در جنگ علیه انصارال عنوان شده اند.

همچنین حسین العزی، معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی درباره گزارش مذکور گفت، این گزارش فجاعت مواضع بین المللی را برملا کرد.

وی اضافه کرد، اذعان به مشروعیتی دروغین -که ملت یمن آن را به رسمیت نمی شناسند، مشروعیتی که ضد منافع و بزرگی این ملت است و محاصره ملت یمن و گرسنه نگهداشتن آن را تشویق می نماید و از افراد فاسد و تندرو تشکیل شده است- تنها بیانگر شدت فقدان ارزش ها در نزد جامعه بین الملل است. هیچ چیز بدتر از القاعده نیست جز به رسمیت شناختن حقانیت آن.

گزارش سرویس امنیت و اطلاعات وابسته به انصارالله در پی تداوم پیشروی نظامی این جنبش برای کنترل بر مارب؛ آخرین پایگاه نیروهای دولت مستعفی یمن در مرکز این کشور منتشر شد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1658

به "انتشار گزارش مفصل انصارالله از حضور القاعده در مارب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار گزارش مفصل انصارالله از حضور القاعده در مارب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید