انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه پیغام نور استانی و منطقه ای شد

به گزارش مجله توسعه دهنده، معاون آموزشی دانشگاه پیغام نور گفت: انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه پیغام نور در سال تحصیلی جدید استانی و منطقه ای خواهد بود.

انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه پیغام نور استانی و منطقه ای شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای دانشجویی انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از دانشگاه پیغام نور، مرتضی محسنی معاون آموزشی دانشگاه پیغام نور در مورد نحوه ارائه دروس و انتخاب واحد دانشجویان در نیمسال تحصیلی جاری گفت: نحوه ارائه دروس در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد داخل کشور، به صورت استانی و منطقه ای خواهد بود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیغام نور با عنوان اینکه دروس عملی و دروس دوره دکتری توسط مراکز ودر خارج از کشور توسط دفاتر کنندگی مراکز بین الملل ارائه می گردد، گفت: شیوه جدید انتخاب واحد و ارائه دروس ویژه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد داخل کشور است.

وی اضافه نمود: در این شیوه، دانشگاه پیغام نور در هر استان موظف به ارائه کل دروس دانشجو است فقط در مواردی که تعداد دانشجویان در هر درس به حدنصاب نرسد، درس مذکور به صورت منطقه ای ارائه می گردد تا از امکانات استان های مجاور استفاده گردد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیغام نور از امکان مهمانی در ترم جاری اطلاع داد و گفت: با وجود ارائه کلیه خدمات آموزشی به صورت الکترونیکی، امکان مهمانی در دانشگاه پیغام نور به دلیل ارائه دروس عملی وجود دارد.

محسنی همچنین در مورد فعالیت مرکز 5308 دانشگاه پیغام نور که از سال های گذشته و از دوره پیش از شیوع بیماری کرونا، دروس را در مقطع کارشناسی ارشد به صورت قطبی و الکترونیکی ارائه می داد، گفت: 14 قطب در این مرکز تعریف شده که هر قطب متولی چند رشته خاص است و از زمان قبل از شیوع کرونا تا به امروز، خدمات آموزش الکترونیکی این مرکز زیر نظر دفتر آموزش های آزاد دانشگاه ارائه می شد.

وی اضافه نمود: در حال حاضر که کلیه دروس دانشگاه به دلیل شیوع بیماری کرونا و لزوم حفظ سلامت دانشجویان به صورت الکترونیکی ارائه می گردد، ارائه دروس در این مرکز متوقف شده و امکان انتخاب واحد برای همه دانشجویان این دانشگاه به صورت سراسری و به صورت استانی و منطقه ای صورت می گیرد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیغام نور درخصوص بعضی مسائل صدور مجوز دانشجویان در انتخاب واحد استانی و منطقه ای گفت: در روش انتخاب واحد استانی و منطقه ای هیچ منعی برای دانشجویان ایجاد نشده است. در وهله اول تمامی دروس دانشجویان در استان محل تحصیل دانشجو ارائه خواهد شد و در صورت عدم حد نصاب تشکیل کلاس ها دروس به صورت منطقه ای ارائه می گردد که مجوز این انتخاب نیز توسط مراکز صادر خواهد شد.

وی یادآور شد: از آنجا که انتخاب واحد در نیمسال تحصیلی جاری برای اولین بار به صورت منطقه ای و استانی ارائه شده است ممکن است با اشکالاتی روبه رو باشد که دانشجویان عزیز باید با مراکز خود برای حل مسائل تماس حاصل کنند.

محسنی گفت: آزمون های سرانجام نیمسال دانشگاه پیغام نور به صورت مجازی برگزار خواهد شد و جزئیات نحوه برگزاری آزمون به وسیله پرتال دانشگاه به نشانی www.pnu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 آبان 1399 بروزرسانی: 2 آبان 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1319

به "انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه پیغام نور استانی و منطقه ای شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه پیغام نور استانی و منطقه ای شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید