امضای قرارداد همکاری بانک توسعه تعاون و صندوق اشتغال و کارآفرینی

به گزارش مجله توسعه دهنده، قرارداد عاملیت اعطای تسهیلات وجوه اداره شده به امضای مدیران عامل بانک توسعه تعاون و صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران رسید.

امضای قرارداد همکاری بانک توسعه تعاون و صندوق اشتغال و کارآفرینی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، حجت اله مهدیان مدیر عامل بانک توسعه تعاون در جلسه انعقاد قرارداد بانک با صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران از جمله دستگاههای همکار بانک توسعه تعاون طی سالهای اخیر بوده است که حاصل این همکاری موجب اعطای تسهیلات اشتغال آفرین به ایثارگران شده است.

وی اضافه کرد: صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران به عنوان بازوی اجرایی بنیاد شهید و امور ایثارگران گامهای مثبتی در جهت توانمندسازی و حمایت از اقشار ایثارگر برداشته است و توسعه همکاری با این صندوق موجب افزایش اشتغال در میان اقشار ایثارگر می شود.

مهدیان در شرح قرارداد مذکور گفت: نگهداری گردش عملیاتی اعتبارات مربوطه توسط بانک و اعطای تسهیلات وجوه اداره شده از محل اعتبارات صندوق، تسهیلات یارانه دار، یاری های حمایتی به متقاضیان واجد شرایط معرفی شده از سوی صندوق از مهمترین محورهای همکاری است.

وی اضافه کرد: بخشی از تسهیلات وجوه اداره شده به صورت قرض الحسنه 500 میلیون ریالی با کارمزد چهار درصد است که بابت تسهیلات خود اشتغالی از محل اعتبارات صندوق قابل پرداخت است.

مهدیان در ادامه گفت: بخشی دیگر از همکاری مربوط به اعطای تسهیلات اعتباری با نرخ ترجیحی 10 درصد در بخش کارآفرینی و اشتغال توسط بانک می باشد که در این زمینه پرداخت یارانه سود و کارمزد بابت تسهیلات کارآفرینی و اشتغالزایی پرداختی به ایثارگران واجد شرایط معرفی شده قابل اجرا می باشد.

وی در مورد مسائل اجرایی قرارداد گفت: مکانیزم ها و راهکارهای متعددی برای پیشبرد مسائل اجرایی در نظر گرفته شده است و نحوه معرفی واجدین شرایط، توزیع استانی اعتبارات، ارائه تضامین، توجیه فنی طرح ها، طول دوره بازپرداخت تسهیلات و گزارش دوره ای فرایند پرداخت تسهیلات معین شده و طرفین قرارداد با بهره مندی از تجارب پیشین همکاری، در راستای تقویت و اثربخشی راهکارها گام برمی دارند. وی خاطر نشان کرد: همچنین مقرر است حول منابع صندوق توسعه ملی در بخش صنعت و معدن و گردشگری در کلیه مناطق به میزان 900 میلیارد ریال تسهیلات با نرخ ترجیحی به واجدین شرایط معرفی شده از سوی بنیاد شهید در سال پیش رو پرداخت شود.

سیدباقر فتاحی رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون با اشاره به سابقه چندین ساله میان بانک و بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: این دو نهاد توسعه ای در پیشبرد قرارداد عاملیت وجوه اداره شده، یارانه سود و کارمزد، زیر ساخت اشتغال و حمایت از کارآفرینان شاهد و ایثارگر اقدامات مشترکی به اجرا درآورده اند و اخیرا در برنامه های اجرا شده نیز 580 میلیارد ریال تسهیلات بانک توسعه تعاون به معرفی شدگان بنیاد شهید اعطا شده است.

در این جلسه محمد حسن آزما رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران و سید محمدرضا حسینی عضو هیأت مدیره صندوق و نیز حمید رضا البرزی مدیر امور اعتباری بانک توسعه تعاون نیز مطالب تخصصی در مورد توسعه همکاری ها ارائه نمودند.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1712

به "امضای قرارداد همکاری بانک توسعه تعاون و صندوق اشتغال و کارآفرینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای قرارداد همکاری بانک توسعه تعاون و صندوق اشتغال و کارآفرینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید