امشب؛ انتها مهلت رجیستری تبلت ها

به گزارش مجله توسعه دهنده، دهقانی نیا گفت: آخرین مهلت رجیستری تمام برند های تبلت انتها روز آدینه هشتم مرداد ماه است.

امشب؛ انتها مهلت رجیستری تبلت ها

حمیدرضا دهقانی نیا سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مصاحبه با خبرنگاران، در پاسخ به نحوه رجیستری و زمان سرانجام این طرح اظهار کرد: دارندگان تبلت برای رجیستری و ارتباط با شبکه اپراتوری کشور، تا ساعت 23:59 آدینه هشتم مرداد ماه فرصت دارند. قاعدتا ضرورت دارد که نسبت به انداختن سیم کارت داخل تبلت ها بدون محدودیت از هر نوع برندی که باشد، اقدام نمایند.

او بیان نمود: در ادامه برقراری تماس، ارسال و دریافت پیامک به یکی از نزدیکان خود را انجام دهند. ضرورتا این کار بایستی با سیم کارتی که در اختیار و مدیریت افراد است، صورت بپذیرد. نکته بعدی این است که کسبه دقت نمایند و به این مطلب اکتفا ننمایند که ید قبلی که از آن این تبلت را خریداری نموده اند، قبلا این اقدام را انجام داده و تبلت را رجیستر شده است؛ خیر به هیچ وجه چنین نیست.

او اضافه نمود: برای اینکه بتوانند رویه را انجام دهند و انتقال مالکیت را نهایی نمایند، باید با سیم کارتی که مدیریت آن در اختیار آن ها واقع شده است، سیم کارت را قرار داده و برقراری تماس، ارسال و دریافت پیامک را انجام دهند.

دهقانی نیا در ادامه توضیح داد: بعد از این اقدام باید از شناسانده شدن محصول به شبکه بی سیم اپراتوری کشور اطمینان حاصل نمایند. این اقدام شامل دو گام است. در ابتدا باید IMEI (شناسه بین المللی تجهیزات موبایل) را یاداشت نمایند. IMEI تبلت و هر تجهیزی با کد دستوری #06#* نمایش داده می گردد. سپس باید IMEI را به کد دستوری #7777* ارسال می نمایند؛ چند گزینه دارد که یکی از آن ها استعلام است.IMEI را در این گزینه ثبت نموده و منتظر پاسخ باشند.

قبل از خرید تبلت از اصالت آن اطمینان پیدا کنید

او اضافه نمود: پاسخ آن هم قاعدتا مبنی بر این محتواست که این تجهیز و تبلت در دوره رویت، رویت شده و یا در حال رویت است. قطعا بعد از این تاریخ، مردم باید دقت نمایند که برای خرید هر نوع تبلت، قبل از سرانجام معامله و پرداخت وجه تجهیز حتما ابتدا استعلام اصالت کالا گرفته گردد. در واقع طی یک پیامک یا کد دستوری #7777* این محتوا نشان داده گردد که تجهیز خریداری شده، به صورت رسمی وارد کشور شده و قانونی است.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا بیان نمود: شرکت وارد نماینده شرکت (الف) است و شرکتی که خدمات را ارائه می نماید، شرکت (ب) است. تاریخ ارائه خدمات پس از فروش هم از این تاریخ شروع می گردد. تمام مردم اطلاع دارند که تمامی این تجهیزات طبق قانون 18 ماه دوره خدمات پس از فروش دارند؛ بنابراین حتما نسبت به این موارد توجه کافی و لازم صورت بپذیرد.

او در سرانجام تاکید نمود: بعضی از افرادی که اولیای دانش آموزان هستند و در دوره کرونا به شبکه شاد کشور متصل شده اند؛ دقت نمایند و بر این باور نباشند که، چون در گذشته به شبکه شاد متصل بوده اند، دیگر نیازی نیست که این رویه ها را انجام دهند. خیر، ضرورتا باید این رویه صورت بپذیرد. حتی دانشجویان، مربیان و اساتید دانشگاه که با این تبلت ها کار می نمایند به جهت آسایش خود و اینکه در کارتابل خود این تجهیزات را مشاهده نمایند، نسبت به انداختن سیم کارت، برقراری تماس، ارسال و دریافت پیامک اقدام نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1868

به "امشب؛ انتها مهلت رجیستری تبلت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امشب؛ انتها مهلت رجیستری تبلت ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید