اقلیم آمادگی برای واگذاری درآمد های نفتی به بغداد را ندارد

به گزارش مجله توسعه دهنده، به گزارش خبرنگاران به نقل از بغداد الیوم، منصور البعیجی یک عضو فراکسیون دولت قانون در مجلس عراق سفر هیأت مذاکره کننده اقلیم کردستان عراق به بغداد را وقت کشی دانست و دلیل آن را آمادگی نداشتن اقلیم برای واگذاری درآمدهای نفتی اش به دولت مرکزی اظهار داشت.

اقلیم آمادگی برای واگذاری درآمد های نفتی به بغداد را ندارد

وی اضافه نمود: قانون بودجه عراق آماده رأی گیری است و ما منتظر گنجاندن آن در دستور کار مجلس هستیم تا آن را تصویب کنیم.

البعیجی اضافه نمود: قانون بودجه آماده رأی گیری است و ما منتظر گنجانده شدن آن در دستور کار مجلس هستیم. زیرا معقول نیست به دلیل تعلل دولت اقلیم در همکاری و عدم تمایل آن به تحویل دادن درآمدهایش مانند سایر استان های عراق، بودجه عمومی کشور معطل باقی بماند.

عضو فراکسیون دولت قانون اظهار داشت: هیچ راهی جز تصویب قانون بودجه با رأی بیشتریت در مجلس وجود ندارد و این تنها راه چاره برای مشکل قانون بودجه است که تصویب آن، با تأخیر زیادی روبرو شده است و مردم بی صبرانه منتظر تصویب آن هستند. به همین دلیل باید قانون مذکور در اولین جلسه مجلس تصویب گردد.

منصور البعیجی همچنین گفت: انتظار داریم ریاست مجلس قانون بودجه را در دستور کار آن قرار دهد و به تعویق تصویب این قانون به دلیل تأخیر اقلیم که درصدد تحویل دادن درآمدهایش به دولت مرکزی در مقابل دریافت سهم بودجه اش از آن نیست سرانجام دهد.

این نماینده مجلس عراق در سرانجام اظهار داشت: بیشتر نمایندگان مجلس بر این باورند که هیچ راه چاره یا توافقی درباره سهم اقلیم از بودجه، جز با تحویل دادن کلیه درآمدهای اربیل به دولت مرکزی وجود ندارد. در غیر این صورت، بودجه با رأی بیشتریت به تصویب خواهد رسید و دولت مرکزی باید این واقعیت را به خوبی درک کند. زیرا ما درآمدهای استان های ویران شده مان را به اقلیم پرداخت نخواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1665

به "اقلیم آمادگی برای واگذاری درآمد های نفتی به بغداد را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقلیم آمادگی برای واگذاری درآمد های نفتی به بغداد را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید