افزایش سقف کارت به کارت تا 10 میلیون تومان

به گزارش مجله توسعه دهنده، تهران (پانا)-مدیر روابط عمومی بانک مرکزی در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما از افزایش سقف کارت به کارت تا 10 میلیون تومان اطلاع داد.

افزایش سقف کارت به کارت تا 10 میلیون تومان

به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، پویا جبل عاملی مدیر روابط عمومی بانک مرکزی در تماس تلفنی با برنامه یه روز تازه درباره افزایش کارمزدهای بانکی در این ایام گفت: بیش از 10 سال بود که نرخ کارمزدهای بانکی هیچ تغییری ننموده بود. شما فکر کنید که در این 10 سال قیمت ها به چه نحوی افزایش یافتند اما کارمزدها تغییری نکردند؛ ضمن اینکه طبق مصوبه شورای پول و اعتبار، بانک مرکزی هرسال می بایست با توجه به هزینه ها، تعدیل را روی کارمزد انواع خدمات بانکی صورت می داد اما به دلیل مراعات شرایط مردم انجام نشد.

وی اضافه نمود: یک عرضه نماینده برای خدماتی که مردم میگیرند وجود دارد که بانک ها هستند. چندوقتی بود که هزینه های بانک ها افزایش پیدا نموده و خدمات را دچار مشکل میکرد. بانک مرکزی چند ماه گذشته مصوب کرد برای اینکه بتوانیم بخشی از این هزینه ها را پوشش دهیم، بعد از 10 سال، کارمزد را 20 درصد افزایش دهیم. البته این افزایش هم هزینه های بانکی را پوشش نمی دهد اما صرفا برای یاری به بانک ها مجبور شدیم که این تعدیل قیمتی را انجام دهیم.

جبل عاملی در پاسخ به اینکه آیا سودهای بانکی این هزینه ها را پوشش نمی دهند اعلام کرد: سود بانکی را باید با تورم بسنجید که در شرایط فعلی متوسط سود بانکی بسیار پایین تر از تورم است. یعنی نرخ واقعی سودی که بانک میبرد اصولا منفی است که هیچ جای جهان اینگونه نیست، ضمن اینکه این کارمزد جز درآمدهای غیرمشاء سیستم بانکی است که میزان این درآمدها هم بسیار کمتر از سایر کشورهای جهانست. هرچقدر این درآمدها افزایش پیدا نمایند دست بانک برای کم کردم سود تسهیلات بازتر میشود.

وی ادامه داد: بانک هر چقدر بتواند سپرده بگیرد و تسهیلات دهد، وضعش بهتر میشود. بنابراین من از دید درآمدزایی عرض میکنم که مشخصا اگر بشود درآمدهای غیرمشاء را افزایش داد روی تسهیلات تاثیر میگذارد.

مدیر روابط عمومی بانک مرکزی درخصوص افزایش سقف کارت به کارت گفت: سقف کارت به کارت در این ایام از 3 میلیون به 10 میلیون افزایش یافته است تا قدمی در راه پیشگیری از کرونا باشد.

لازم به ذکر است برنامه یه روز تازه کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که با اجرای وحید رونقی و فریبا باقری از شنبه تا چهارشنبه ساعت 8 تا 10 صبح روی آنتن می رود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1445

به "افزایش سقف کارت به کارت تا 10 میلیون تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سقف کارت به کارت تا 10 میلیون تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید