افزایش اجاره بهای نصب آنتن BTS در شهر قم

به گزارش مجله توسعه دهنده، در جلسه شامگاه دوشنبه شورای اسلامی شهر قم که در ساختمان شهید باکری برگزار گردید، اجاره بهای نصب آنتن های BTS در بوستان های شهر قم از ماهی سه میلیون تومان به ماهی چهار میلیون تومان افزایش یافت.

افزایش اجاره بهای نصب آنتن BTS در شهر قم

این لایحه توسط مجید اخوان، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر قم مطرح شد.

آنطور که وی عنوان نمود، اکنون شرکت مخابرات به ازای نصب هر آنتن BTS در بوستان های شهر قم ماهانه سه میلیون تومان به شهرداری پرداخت می نماید.

اخوان با اشاره به اینکه این اجاره بها از سال 94 افزایش نداشته مطرح نمود: با افزایشی که برای سال آینده صورت خواهد گرفت، در نهایت افزایش اجاره بهای این دکل های مخابراتی سالی 10 درصد است.

حسین اسلامی، رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر قم هم در این زمینه با اشاره به اینکه در گذشته این مبلغ بهای خدمات و حق الارض مطرح می شد که درست نبود، گفت: با مخالفت مراجع قضایی قرار شد این مبلغ به عنوان اجاره بهای مناطقی که در اختیار شهرداری است در نظر گرفته گردد که اجاره هم بر اساس قرارداد و توافق طرفین اتفاق می افتد.

لزوم ساماندهی دکل های مخابراتی

سید امیر سامع، معاون خدمات شهری شهرداری قم هم در این جلسه با اشاره به مشکلات نما و منظر و ایمنی که دکل های مخابراتی برای شهر ایجاد می نمایند، گفت: بر اساس روندی که داریم برای حدود 40 دکل قرارداد بسته گردیده که در این زمینه بحث درآمدی نداریم بلکه کوشش می کنیم تا تعداد دکل ها کاهش یابد.

وی با اشاره به تعامل شرکت مخابرات و شهرداری قم در این زمینه اضافه کرد: کاهش تعداد دکل ها و ادغام شدن آنها از موضوعاتی است که پیگیری می گردد.

عبدالله جلالی، رئیس شورای اسلامی شهر قم هم در این جلسه با تأکید بر اهمیت ساماندهی دکل های مخابراتی در شهر قم، اظهار کرد: شهرداری قم باید در این عرصه وارد عمل گردد.

وی با اشاره به مشکلاتی که این دکل ها از لحاظ سلامتی ایجاد می نمایند، اضافه کرد: باید پیگیری کنیم که تمام این دکل ها در مناطق عمومی تأسیس گردد نه منازل مسکونی.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 12 شهریور 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 18

به "افزایش اجاره بهای نصب آنتن BTS در شهر قم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش اجاره بهای نصب آنتن BTS در شهر قم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید