اجرای طرح ویژه مقاوم سازی مسکن روستایی در چناران

به گزارش مجله توسعه دهنده، خبرنگاران: رئیس بنیاد مسکن چناران گفت: به منظور پیشگیری و تخریب زود هنگام و افزایش عمر مفید ساختمان ها و جلوگیری از تخریب واحدهای مسکونی در حوادث, تسهیلات طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی از ابتدای برنامه چهارم در اختیار روستائیان قرار می گیرد.

اجرای طرح ویژه مقاوم سازی مسکن روستایی در چناران

جهت دریافت خدمات نقاشی کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش مجله توسعه دهنده از چناران، سید مجید نجادی صبح امروز در جمع اصحاب رسانه شهرستان چناران به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار کرد: طرح هادی 35 روستا در شهرستان معادل30 درصد روستاها اجرا و مورد بهره برداری مردم واقع شده است.

وی اضافه کرد: در سال گذشته با وجود کمبود اعتبارات، کل اعتبارات تخصیص داده شده به اجرا و مطالعات طرح های هادی روستائی شهرستان اعم از ملی و استانی بیش از یک میلیارد و هفتصدمیلیون تومان بوده که در روستاهای فریزی،گاوترنا، آبقد، مغان،کمبلان،جوکار، جمعاب، ملی، رضا آباد، سرهنگ، احمد آباد، پس پشته و خیج هزینه شده است و تا به امروز بیش از 5.7 میلیارد تومان در اجرای طرح های هادی روستائی شهرستان هزینه شده است.

نجادی گفت: طرح هادی روستایی طرحی است که ضمن ساماندهی و اصلاح بافت موجود, میزان و مکان گسترش آینده و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف از قبیل مسکونی, تجاری, کشاورزی, تاسیسات و تجهیزات و احتیاجمندی های عمومی روستایی را برحسب مورد در قالب مصوبات طرح های ساماندهی فضا و سکونتگاه های روستایی و طرح های جامع ناحیه ای معین می گردد.

وی اضافه کرد: هدف اصلی طرح ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها با توجه به شرایط فرهنگی، مالی و اجتماعی، تامین عادلانه امکانات به وسیله ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی و رفاهی و راهنمایی شرایط فیزیکی روستا است.

رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چناران به اجرای طرح ویژه مقاوم سازی مسکن روستایی اشاره و توضیح داد: به منظور پیشگیری و تخریب زود هنگام و افزایش عمر مفید ساختمان ها و جلوگیری از تخریب واحدهای مسکونی در حوادث, تسهیلات طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی از ابتدای برنامه چهارم در اختیار روستائیان قرار می گیرد تا نسبت به احداث مسکن مقاوم اقدام نمایند.

نجادی اضافه کرد: علاوه بر هدف اصلی طرح ویژه مقاوم سازی مسکن روستایی که احداث مسکن مقاوم و با دوام است تامین مسکن متناسب با احتیاج روستائی تغییر فضای روستا از محیطی غیر بهداشتی، آسیب پذیر و رو به زوال به فضای سرزنده، شاداب و جاذب و زیبا به لحاظ جلوگیری از مهاجرت، ارتفاء توسعه سکونتگاه های روستایی و کوشش در نزدیکی سطح بهره مندی از رفاهیت شهرها و روستاها و کوشش در بهینه سازی مصرف انرژی در مسکن روستایی از اهداف دیگر این طرح است.

وی اعلام کرد: به منظور تثبیت مالکیت روستائیان و جلوگیری و برطرف دعاوی ملکی و همچنین بهره برداری از سند بعنوان ترهین در دریافت تسهیلات بانکی برای املاک مسکونی روستاها با کمک اداره ثبت اسناد واملاک سند مالکیت صادر و تحویل روستاییان می گردد و در شهرستان چناران طرح مذکور در حال حاضر در 60 روستا در دست انجام است که تا به امروز 8240 پرونده تشکیل و به اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان ارسال و 6514 پرونده منجر به صدور سند شده که تحویل روستائیان شده است.

رئیس اداره بنیاد مسکن چناران گفت: بمنظور نظارت دقیق و کامل بر ساخت و سازهای روستایی نظام مهندسی روستایی در شهرستان چناران شکل گرفت که در حال حاضر تعداد 30 نفر از مهندسان پس از گذراندن دوره های مربوطه و صدور پروانه اشتغال بکار نظام مهندسی روستایی برای آنان، نظارت تمام امور ساختمان سازی در روستاهای شهرستان را برعهده دارند.

نجادی به راه اندازی دفاتر مجری اشاره و توضیح داد: به منظور کمک به متقاضیان در جهت سرعت بخشیدن به اجرای به موقع کار و با کیفیت مطلوب در شهرستان چناران دفاتر اجرائی راه اندازی شده است.

وی اضافه کرد: یکی از مسائل عمده روستائیان در ساخت و سازهای خود عدم وجود نیروی اجرائی ماهر بود که با راه اندازی این دفاتر مسئولیت اجرائی کار بر عهده این دفاتر نهاده شد تا با استفاده از نیروهای آموزش دیده و دارای کارت مهارت فنی عملیات اجرائی واحد مسکونی روستایی را اجرا نمایند.

نجادی اعلام کرد: پیشگیری از وارد شدن ضرر و زیان به مردم، جلوگیری از ورود افراد فاقد صلاحیت و بی تجربه در ساخت و ساز، ارتقای فرهنگ ساخت و ساز با رعایت مقررات ملی ساختمان در بین روستائیان و بهره مندی سریعتر متقاضیان از واحد مسکونی در زمان کوتاه تر از جمله مزایای این دفاتر است.

وی تاکید نمود: تامین مسکن محرومین، توسعه و عمران روستاها, تهیه و اجرای طرح های هادی روستایی, سند دار کردن املاک مسکونی روستایی و توجه ویژه به مقاوم سازی مسکن روستائی و حفظ سرمایه های ملی و ارتقای ضریب امنیت جانی روستائیان در برابر حوادث و همچنین احیای حساب 100 حضرت امام (ره) و ایجاد زمینه مشارکت عمومی در برطرف احتیاج محرومین بی سرپناه جامعه و کمک رساندن به دولت در این امر خطیر، پرداخت تسهیلات مسکن، قرض الحسنه و حمام روستایی تملک، تفکیک و واگذاری زمین و خدمات ارزنده دیگر, هر کدام نشان از ماهیت مقدس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این یادگار جاوید حضرت امام (ره) دارد.

آ

منبع: تسنیم
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 974

به "اجرای طرح ویژه مقاوم سازی مسکن روستایی در چناران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح ویژه مقاوم سازی مسکن روستایی در چناران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید