اتحادیه اروپا به مدیر جدید آژانس: دنبال همکاری برای حفظ برجام هستیم

به گزارش مجله توسعه دهنده، اتحادیه اروپا از انتخاب دیپلمات آرژانتینی به عنوان مدیر کل جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی استقبال و تأکید کرد بروکسل به دنبال تقویت همکاری ها با او در جهت حفظ برجام و اجرای کامل آن است.

اتحادیه اروپا به مدیر جدید آژانس: دنبال همکاری برای حفظ برجام هستیم

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در بیانیه ای ضمن استقبال از انتخاب رافائل گروسی به عنوان مدیر کل جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی گفته بروکسل به دنبال تقویت همکاری ها با او در جهت حفظ برجام است.

در این بیانیه آمده است: اتحادیه اروپا به عنوان حامی سرسخت برجام چشم به راه حمایت از همکاری مدیر کل جدید [آژانس بین المللی انرژی اتمی] و تقویت همکاری های مثبت با آژانس در جهت حفظ برجام و اجرای کامل آن است.

سه کشور اروپایی طرف ایران در توافق هسته ای برجام (فرانسه و انگلیس)، بعد از ناکامی در عمل به وعده های خود در این توافق هسته ای به تازگی همسویی با سیاست های آمریکا علیه ایران را علنی نموده اند.

سران سه کشور اروپایی عضو برجام (آلمان، فرانسه و انگلیس) در بیانیه ای حدود یک ماه پیش از ایران خواستند وارد چارچوب مذاکرات طولانی مدت بر سر برنامه هسته ای، مسائل منطقه ای و برنامه موشکی گردد.

تروئیکای اروپا علاوه بر این، در ادامه ادعاهای خود همنوا با ریاض و آمریکا مدعی دخالت ایران در حمله به تأسیسات نفتی آرامکو عربستان سعودی شدند.

کشورهای اروپایی بعد از خروج آمریکا از توافق هسته ای برجام وعده داده اند با تضمین منافع مالی ایران، این توافق را حفظ نمایند. این کشورها، علی رغم ایستادگی های لفظی و سیاسی در برابر اقدام آمریکا هیچ اقدام عملی برای عمل به وعده های خود انجام ندادند.

اتحادیه اروپا همچنین علی رغم مخالفت های لفظی با تصمیم آمریکا در زمینه برجام با سایر ادعاهای این کشور در زمینه فعالیت های موشکی و منطقه ای ایران همسو شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 599

به "اتحادیه اروپا به مدیر جدید آژانس: دنبال همکاری برای حفظ برجام هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا به مدیر جدید آژانس: دنبال همکاری برای حفظ برجام هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید