آژیر قرمز در اردوگاه سرخ ها، تکاپوی کالدرون برای تماشای برف تهران

به گزارش مجله توسعه دهنده، پرسپولیس این روز ها وضعیت خوبی ندارد و 2 بازی آخر خود را باخته و بحث تغییر سرمربی هم داغ است.

آژیر قرمز در اردوگاه سرخ ها، تکاپوی کالدرون برای تماشای برف تهران

به گزارش ، شش بازی، سه برد و سه باخت حاصل عملکرد کالدرون در لیگ برتر روی نیمکت پرسپولیس است. دو باخت اخیر پرسپولیس مقابل سپاهان و شهرخودرو باعث شده تا هواداران این تیم از عملکرد تیمشان به شدت شاکی باشند و وضعیت در باشگاه سرخ ها، قرمز باشد.

پرسپولیسی که فصل گذشته فقط یک باخت را تجربه کرد، حالا سه باخت را فقط تا هفته ششم تجربه کرده است. هواداران پرسپولیس که تا دو، سه ماه پیش همه با هم متحد بودند که برانکو ایوانکوویچ باید حفظ شود و مقابل باشگاه در اعتراض به فسخ قرارداد مربی کروات تجمع می کردند، حالا دچار دو دستگی و اختلاف نظر شدند. برخی می گویند هیئت مدیره باید کالدرون را اخراج کند و برانکو که این روز ها تیم ندارد، دوباره روی نیمکت بنشیند، برخی ها هم معتقدند باید به کالدرون فرصت داد و زود است که او را قضاوت کنیم.

خیلی از پرسپولیسی ها مدیرعامل قبلی این تیم، یعنی ایرج عرب را مقصر ناکامی های تیمشان می دانند. مدیرعاملی که دستمزد برانکو را نداد و باعث شد او رفتنی شود. عرب معتقد بود که پول برانکو آماده است، اما هنوز هم طلب این مربی تسویه نشده و میراثی سخت را برای انصاری فرد برای حل این مشکل به یادگار گذاشته است.

کالدرون از بدو ورودش به پرسپولیس با مسائل زیادی روبرو بود. مدیرعامل تیم با نظر خودش بازیکن جذب کرده و قرارداد برخی بازیکنان که بعدا در لیست مازاد این سرمربی قرار دریافتد را تمدید کرده بود. اما با این حال این سرمربی کارش را با برد آغاز کرد، اما باخت مقابل تراکتور، هواداران پرسپولسی را نسبت به توانایی های سرمربی شان به شک انداخت. برد در دربی بر محبوبیت کالدرون نزد هوادران اضافه کرد، اما دو باخت پشت سر هم هواداران را دوباره یاد روزگار خوش با سرمربی سابقشان انداخت.

حمید درخشان پیشکسوت تیم پرسپولیس، در گفتگو با خبرنگاران درباره وضعیت این روز های سرخ ها گفت: پرسپولیس امسال از لحاظ مهره یکی از بهترین تیم های لیگ است و بازیکنان خیلی خوبی دارد، اما مشکل آن ها این است که کالدرون هنوز از بازیکنان شناخت پیدا نکرده. من تعجب می کنم که چطور او بعد از شش هفته هنوز نمی داند پست هایی که بازیکنان باید بازی کنند کدام است و امیدوارم دستیارانش زودتر او را در رسیدن به این شناخت کمک کنند.

کالدرون در این شش هفته از بازیکنان در پست های مختلف استفاده کرده است. گاهی محمد نادری در دفاع چپ بازی می کند و گاهی وینگر چپ. ترابی هم گاهی مهاجم است و گاهی هافبک. البته برای برخی بازیکنان دیگر پرسپولیس هم این تغییر پست وجود داشته است، بازیکنانی مانند: امیری، عالیشاه، انصاری، نعمتی و .... . موضوعی که از نظر درخشان مهمترین عامل ناکامی سرخ ها محسوب می شود.

البته آدام همتی بازیکن تیم پرسپولیس با این موضوع مخالف است و معتقد است که بازیکنان پرسپولیس توانایی بازی در پست های مختلف را دارند.

این روز ها شایعه اختلاف نظر کالدرون و سید جلال حسینی، کاپیتان پرسپولیس هم به گوش می رسد. سید جلال پس از دو هفته مصدومیت برای بازی با شهرخودرو آماده بود، اما کالدرون او را با خود به مشهد نبرد. پرسپولیس مقابل شاگردان گل محمدی باخت تا میزان نقدها از کالدرون بیشتر شود.

پرسپولیس اگرچه در دربی پیروز شده، اما همه بازی های بزرگ دیگر مقابل تیم های تراکتور، سپاهان و شهرخودرو را باخته است و در دربی هم با ارائه نمایشی نه چندان برتر و با درخشش بیرانوند پیروز شد آبی ها را شکست دهد تا هواداران به توانایی کالدرون در بردن بازی های بزرگ شک کنند.

حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل سابق پرسپولیس هم معتقد است که کالدرون به زمان احتیاج دارد، او گفت: کالدرون ترکیب تیمش را خودش انتخاب نکرده و لازم است که این تیم همدیگر را بشناسند.

گرشاسبی درباره رفتن برانکو هم گفت: مسائل بسیار کلانی وجود دارد و فعلا نمی خواهم در این باره صحبت کنم، اما به زودی مسائلی که باعث شد برانکو از پرسپولیس جدا شود را اعلام می کنم.

: پرسپولیس قهرمان سوپرجام سال 97 شد

پرسپولیس در بازی آخر خود مقابل شهرخودرو با وجود شکست، بازی بدی به نمایش نگذاشت و در ثانیه های پایانی گل دریافت کرد. مسابقه ای که از نظر پنجعلی، هواداران را به این تیم امیداور کرد.

یکی از مسائل بزرگ این روز های پرسپولیس، مشکل گلزنی و عملکرد ضعیف مهاجمان این تیم، به خصوص علی علیپور است. آقای گل سابق سرخ ها، این فصل عملکردی بسیار ضعیف داشته و حتی از گل زدن از روی نقطه پنالتی هم عاجز بوده است. در کنار علیپور، جونیور مهاجم برزیلی و جدید پرسپولیس هم بسیار ضعیف تر از حد انتظار ظاهر شده و با عملکردش همه هواداران را ناامید کرده است. کالدرون گفت، جونیور براندائو انتخاب نهم او بوده و مدیران باشگاه از جذب هشت گزینه قبل از او ناتوان بودند، اما با این حال در بازی های آخر جونیور همیشه پای ثابت ترکیب اصلی پرسپولیس بوده و زوجی بی خطر را همراه با علیپور برای حریفان ایجاد کرده اند. پرسپولیس در شش بازی این فصل خود فقط سه گل زده دارد که آماری عجیب برای قهرمان فصل گذشته محسوب می شود.

حسین عبدی بازیکن پیشین پرسپولیس هم با اشاره به بحرانی نبودن وضعیت پرسپولیس اضافه کرد: با کمی حمایت از طرف هواداران و پیشکسوتان، پرسپولیس می توان به روند پیروزی بازشود. برانکو هم زمانی که به پرسپولیس آمد، ابتدا خوب نتیجه نگرفت و با حمایتی که از او شد، توانست نتایج خوبی بگیرد.

این روز ها پیکان نقدها هواداران پرسپولیس، به یک سمت دیگر هم می رود و آن سمت راست تیمشان است. حسین ماهینی کاپیتان دوم پرسپولیس که چند ماهی به دلیل مصدومیت دور از میادین بود، در دو بازی آخر پرسپولیس به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شد و البته عملکرد خوبی هم نداشت. در حدود 15 دقیقه ای که ماهینی در ترکیب این تیم در دو بازی آخر بازی کرده، پرسپولیس سه گل از چهار گل این فصلش را دریافت کرده و این مسئله باعث شد تا پس از بازی با شهرخودرو، برخی هواداران پرسپولیس، ماهینی عامل شکست تیمشان بدانند. البته کالدرون هم از این نقدها بی نصیب نمانده و بسکمک از کارشناسان و هواداران پرسپولیس، آوردن حسین ماهینی به زمین مسابقه را در آن زمان از بازی اشتباه می دانستند، به خصوص زمانی که مهدی شیری آماده هم روی نیمکت حضور داشت.

به هر حال با تمام نقدهای که این روز ها به وضعیت پرسپولیس و سرمربی آرژانتینی اش می شود، انصاری فرد مدیرعامل پرسپولیس گفت که از کالدرون حمایت می کند و تصمیمی برای تغییر سرمربی ندارد، حتی با وجود آلترناتیو بودن برانکو. تنها مذاکره ای که بین انصاری فرد و برانکو این روز ها خبرش بیرون می آید، خبر مذاکره برای پرداخت مسالمت آمیز طلب مربی کروات است تا کار به شکایت نرسد. اما هر فردی که با فوتبال ایران آشنایی دارد، می داند که خیلی به این اطمینان دادن های مدیران عامل نمی شود اعتماد کرد و شاید در صورت ادامه نتایج ضعیف سرخپوشان، انصاری فرد در خلال مذاکره برای حل مشکل طلب برانکو، با این سرمربی برای بر عهده دریافت دوباره سکان هدایت سرخ ها به توافق برسد. سوالی که شاید فقط انصاری فرد و خود کالدرون با عملکردش بتوانند به آن پاسخ بدهد این است که سرمربی آرژانتینی برف تهران را می بیند یا خیر؟

انصاری فرد: هزینه دادگاه CAS را باشگاه استقلال پرداخت می کند/ از هر 2 کاپ سوپر جام در حضور هوادارانمان رونمایی می کنیم/ به توافق با برانکو امید زیادی داریم

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 587

به "آژیر قرمز در اردوگاه سرخ ها، تکاپوی کالدرون برای تماشای برف تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آژیر قرمز در اردوگاه سرخ ها، تکاپوی کالدرون برای تماشای برف تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید