از اتوبوس پیکان تا ومبلی لندن!

به گزارش مجله توسعه دهنده، ملاقات های هفته چهارم لیگ برتر با برگزاری هشت بازی در روز های 10، 11 و 12 آذر برگزار گردید. هفته ای نه چندان پرگل و با جذابیت های خاص خود.

از اتوبوس پیکان تا ومبلی لندن!

نکته اول: پرسپولیس 3 - صفر شهر خودرو؛ تکلی که داور ندید، اولین حضور مدیرعامل سرخ ها در استادیوم

پرسپولیس قبل از این بازی از نظر اقتصادی توانست به آرامش نسبی برسد تا سبب گردد جعفر سمیعی زفرقندی مدیرعامل سرخپوشان در استادیوم آفتابی گردد. البته پاقدم او هم برای شاگردان یحیی خوب بود و تیمی که این روز ها بابت خط حمله اش فشار های زیادی را تحمل می نماید توانست سه گل بزند. مدیرعامل سرخپوشان در اقدامی جالب بعد از بازی هم در راهروی استادیوم ایستاد تا به بازیکنان تیمش خسته نباشید بگوید. اما نکته جنجالی این بازی تکلی بود که میلاد سرلک روی بازیکن شهرخودرو زد و داور مسابقه در کمال تعجب این صحنه را ندید. این درحالیست که بیشتر کارشناسان داوری معتقد بودند که این صحنه اخراج داشته است. مهدی رحمتی هم به واسطه اخراجش در بازی گذشته از روی سکو ها نتوانست ناراحتی خود را از این تصمیم داور نشان دهد.

نکته دوم: ماشین سازی تبریز صفر - یک گل گهرسیرجان؛ پنالتی که منشا نزد

شاگردان امیر قلعه نویی درحالی که در جریان بازی معتقد بودند داور باید یک پنالتی برایشان می گرفت انتها در اواخر بازی صاحب این ضربه شدند، اما برخلاف هفته گذشته منشا پشت توپ قرار نگرفت و احمد زنده روح این پنالتی را گل کرد. اینکه فلسفه امیر قلعه نویی در انتخاب پنالتی زن تیمش چیست شاید در آینده معین گردد. در انتها این مسابقه وحید بیاتلو که سومین شکست خود را تجربه کرد معتقد بود داور برای آن ها یک پنالتی نگرفته است.

نکته سوم: فولاد صفر - صفر آلومینیوم اراک؛ خریداری یک بازیکن همواره مصدوم و فولادی که تیرش به سنگ خورد

فولادی ها که در چهار بازی گذشته سه بار به تساوی رسیده اند در خانه از پس تیم تازه وارد آلومینیوم برنیامدند. شاید تصور نکونام و شاگردانش بر این بود که می توانند سه امتیاز شیرین خانگی را کسب نمایند، اما برخلاف تصور شاگردان رسول خطیبی به همان شکلی بازی کردند که فولادی ها دوست نداشتند. نکته دوم این بازی عدم حضور سرمربیان دو تیم در نشست خبری بعد از بازی بود. نکته سوم این بود که باز هم محمد ایران پوریان بازیکن تیم اراکی باز هم به این بازی نرسید. بازیکنی که سابقه فعالیت او نشان می دهد معمولا در اول فصل مصدوم می گردد و بازی های زیادی را از دست می دهد.

نکته چهارم: نساجی مازندران یک - صفر نفت مسجدسلیمان؛ اعتراض مربی کم حرف نفت به داور و دری که شکسته شد

در اتفاقی جالب بازیکنان نفت مسجد سلیمان که قبل از این بازی قصد ورود به رختکن را داشتند با در های قفل شده روبرو شدند و در نهایت هم مجبور به شکستن در شدند تا بتوانند وارد رختکن شوند و البته پس از انتها بازی هم با قطعی برق در رختکن روبرو شدند البته سرمربی نساجی این موارد را عمدی ندانست. در جریان بازی هم داور گل شاگردان مجتبی حسینی را مردود بیان کرد تا سرمربی کم حرف تیم خوزستانی صدایش در بیاید و حتی مردود بودن این گل را به اعتراض های هفته گذشته نساجی به داوری ها ربط داد.

نکته پنجم: پیکان صفر - صفر استقلال؛ زمین بسیار بد شهرقدس و دفاع اتوبوسی پیکان

محمود فکری و تیمش در استادیوم شهرقدس خیلی دیر از خواب بیدار شدند و درحالی که بازی رو به انتها بود تازه شکل و شمایل تیم مدعی را به خود گرفتند، اما از این نکته هم نباید غافل شد که شاگردان تارتار با یک بازی دفاعی همه جانبه همه لذت های یک بازی فوتبال را از تماشاگران گرفتند. البته از کیفیت زمین بسیار بد استادیوم شهرقدس هم نباید به همین راحتی گذشت. زمینی که هفته گذشته به دلیل بارش برف نباید روی آن حتی 20 دقیقه فوتبال بازی می شد، اما این رخ داد تا این روز ها چمن این استادیوم در بدترین حالتش باشد. مصدوم شدن ریگی و کشیده شدن کار او به بیمارستان از دیگر اتفاقات این ملاقات بود. در هر صورت یک امتیازی که فکری و تیمش کسب کردند به هیچ عنوان طرفداران آبی را راضی ننموده و موجی از انتقاد ها را به سمت سرمربی آبی پوشان روانه نموده است.

نکته ششم: سپاهان یک - یک سایپا جشنی که مسلمان خراب کرد

آتش بازی دردسرسازی که مسئولان باشگاه سپاهان به بهانه جشن تولد نویدکیا سرمربی تیم خود در حین بازی راه انداخته بودند از مهمترین نکات این بازی بود. شاید در نگاه اول این موضوع بی اهمیت جلوه کند، اما سروصدا هایی که از این جشن و فشفشه بازی روی سکو ها به داخل زمین می رسید، حق اعتراض به تیم میهمان را می داد البته نه در این حد که نارنجی پوشان آن را عامل گل خوردن خود معرفی نمایند. نکته قابل توجه تر در این آتش بازی پاس گلی بود که محسن مسلمان داد تا بازیکنی که چندی قبل نویدکیا عذر او را از سپاهان خواسته بود این چنین جشن را برای سرمربی زردپوشان خراب کند و مانع از جشن 3 امتیازی تیم اصفهانی شد.

نکته هفتم: صنعت نفت آبادان یک - صفر ذوب آهن؛ ادامه ماجرای گاندو ها با داوری ها

گاندو های اصفهانی باز هم در بحث داوری دچار مشکل شدند. رحمان رضایی بعد از بازی با نفت آبادان به شدت به اتفاقاتی که باعث مسائل داوری در بازی های تیمش می گردد گلایه کرد. او این بار فراتر از هفته های گذشته گفت دست هایی در کار است تا نتایج را جلو ببرد. البته این باشگاه هفته گذشته مدعی شده بود که دیگر در خصوص مسائل داوری صحبت نمی نمایند.

نکته هشتم: مس رفسنجان صفر- یک تراکتور؛ پای ومبلی لندن هم به این بازی باز شد

نکته جالب این بازی حضور حدود 13 دقیقه ای محمد عباس زاده در زمین بود. تعویض طلایی منصوریان با حضور در زمین 3 امتیاز را برای تیم تبریزی به ارمغان آورد، اما در ادامه مصدوم و از بازی هم خیلی زود خارج شد. جنب و جوش های همیشگی منصوریان کنار خط هم از جمله نکات این ملاقات بود که در نهایت هم از داور کارت زرد گرفت و در انتها بازی هم او با حالت عصبانی به رختکن رفت. همچنان چمن مصنوعی استادیوم مس رفسنجان از نکات قابل توجه هست. هر چند منصوریان هم گفت این چمن نسبت به استادیوم شهید وطنی قائمشهر مثل استادیوم ومبلی لندن می ماند، اما او این را هم گفت که در این زمین بازیکنان دچار آسیب دیدگی می شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1484

به "از اتوبوس پیکان تا ومبلی لندن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از اتوبوس پیکان تا ومبلی لندن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید