7 عادتی که برای موفقیت باید کنار بگذارید

به گزارش مجله توسعه دهنده، همه ما خیلی وقت ها لیستی از کارهایی که باید انجام بدهیم آماده می کنیم. اما درمورد کارهایی که باید از آنها دست بکشیم چطور؟

7 عادتی که برای موفقیت باید کنار بگذارید

از پروفایل اینستاگرام بهروز ازند دیدن نمایید.

افراد پیروز کارهایی که در زیر عنوان می کنیم را انجام نمی دهند اما این احتمال وجود دارد که شما هنوز انجامشان می دهید.

همین امروز تصمیم بگیرید و این کارها را به لیست کارهای کنارگذاشتنی اضافه کنید:

1- بهانه آوردن

افراد پیروز دیگران را مقصر نمی نمایند و بهانه نمی آورند و از بدشانسی شان شکایت نمی نمایند. آنها مسئولیت کامل زندگی خود را بر عهده می گیرند. آنها می دانند که پیروزیت و شکست در دستان خود آنهاست. پس سعی نکنید خود را قربانی جلوه دهید یا بهانه بیاورید.

2- بی مقصد پیش رفتن

افراد پیروز برنامه دارند. زندگی آنها جهت و مقصد دارد. هیچوقت بی اراده کاری نمی نمایند و بی مقصد پیش نمی فرایند به امید اینکه بهترین ها برایشان اتفاق بیفتد. آنها برای خود هدف معین می نمایند و بعد برای رسیدن به آن برنامه ریزی می نمایند. اگر شما از آن دسته آدمهای هرچه پیش آید خوش آید هستید، از این رویکرد دست بکشید و شروع به برنامه ریزی کنید.

3- تمام روز نشستن پای کامپیوتر و تلویزیون

درست است که کارهای مهم زیادی را می توانید پشت کامپیوتر انجام دهید اما نباید همه روزتان را به آن بگذرانید. بیرون رفته و با آدمها دیدار کنید.

4- به تاخیر انداختن کارها

تعویق در کارها دشمن پیروزیت است. روی هدفتان تصمیم بگیرید، کارهایی که باید انجام دهید را لیست کرده، اولویت بندی کرده و شروع به کار کنید.

5- فقط انجام کارهای ساده

برای چه کارهایی بیشتر وقت می گذارید؟ کارهای مهم، فوری یا کارهای ساده روزانه؟ اگر بیشتر وقت خود را به کارهای جزئی و کم اهمیت می گذرانید، باید فرایند خود را تغییر دهید. باید اول روی کارهای مهمتر تمرکز کنید، کارهایی که شما را به سمت هدفتان پیش می برند. تا جاییکه می توانید کارها و فعالیت های بی ارزش را نادیده بگیرید.

6- نشستن در جلسات بی فایده

آیا در محل کار وقتتان را در جلسات بی ارزش تلف می کنید؟ خیلی از کارمندان شرکت ها این شرایط را دارند. هر جلسه ای باید یک هدف، دستورکار و یک مدیر ماهر داشته باشد که یاری کند جلسه از هدف اصلی خود دور نشده و روی همان متمرکز بماند. در جلسات بی فایده و ضعیف شرکت نکنید-فقط خلاصه آن را از دیگران بگیرید.

7- محدود کردن جاه طلبی هایتان

افراد پیروز باور شگرفی به خود دارند و جاه طلب هستند و استانداردهای بالایی برای زندگی خود در نظر می گیرند. آیا شما خودتان را پایین می کشید؟ اعتمادبه نفستان را از دست داده اید؟ از اول شروع کنید. برای خودتان اهداف بلندپروازانه معین کنید. مهارت ها، استعدادها و دستاوردهایتان را به خود یادآور شوید و هر روز به خودتان انگیزه بدهید.

اگر بتوانید از فعالیت های بی ارزش و منفی که انجام می دهید دست بکشید، خود را به پیروزیت نزدیک تر خواهید کرد. از انجام کارهایی که می دانید فقط وقتتان را تلف می نماید خودداری کنید و شروع به ساخت پیروزیتتان کنید.

منبع: مردمان

منبع: هفت گنج
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1063

به "7 عادتی که برای موفقیت باید کنار بگذارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 عادتی که برای موفقیت باید کنار بگذارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید