68 پروژه آب و برق در استان مازندران در دست اجراست

به گزارش مجله توسعه دهنده، وزیر نیرو در بازدید از سد گلورد گفت: به طور کلی حدود 68 پروژه آب، برق و فاضلاب با اعتبار حدود 9 هزار و 500 میلیارد تومان در استان مازندران در حال اجراست که به طور متوسط تاکنون 60 درصد پیشرفت داشته و امیدواریم تا سال 1400 همه این طرح ها به بهره بر داری برسد.

68 پروژه آب و برق در استان مازندران در دست اجراست

به گزارش مجله توسعه دهنده، رضا اردکانیان در دومین روز سفر خود به استان مازندران امروز در حاشیه بازدید از سد گلورد نکا در جمع مجله توسعه دهنده با ابراز خرسندی از افتتاح و بهره برداری چند پروژه این استان و این که مردم مازندران از به ثمر رسیدن این پروژه ها رضایتمند هستند، اظهارکرد: توفیقی حاصل شد که با حضور استاندار مازندران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین مربوطه بتوانیم طی این دو روز پروژه هایی را در راستای خدمت رسانی به مردم مازندران افتتاح کنیم.

وی با اشاره به بازدیدهای اجرا شده از طرح های اجرا گردیده در استان مازندران گفت: به طور کلی حدود 68 پروژه آب، برق و فاضلاب با اعتبار حدود 9 هزار و 500 میلیارد تومان در این استان در حال انجام است که به طور متوسط تاکنون 60 درصد پیشرفت داشته و امیدواریم تا سال 1400 همه این طرح ها به بهره برداری برسد.

اردکانیان با بیان اینکه اجرای این گونه پروژه ها تاثیر مهمی در وضعیت استان خواهد داشت، افزود: طی دیروز و امروز از 13 پروژه بازدید لازم به عمل آمد که در این بازدیدها پروژه هایی افتتاح و به بهره برداری رسید و طرح های دیگر نیز عملیات اجرایی آن شروع شد.

وزیر نیرو به پروژه مهم استان، اشاره و اظهار داشت: از جمله پروژه های مازندران در بخش برق، نیروگاه کاسپین بود که اولین نیروگاه گازی کلاس F کشور محسوب می گردد که بیشترین راندمان را خواهد داشت، با توجه به مختصات نیروگاه به ویژه در منطقه سرسبز مازندران، بیشترین سازگاری را با محیط زیست دارد و امیدواریم واحد بخار آن نیز هر چه زودتر مطابق برنامه به مرحله اجرا دربیاید.

وی ادامه داد: همچنین 3 پست به بهره برداری رسید که دستاورد مهمی در کنترل ولتاژ یا کاهش افت ولتاژ برق دارد و می توان در این خصوص گفت که این 3 پست در جهت آسایش مردم و آسیب ندیدن ادوات برقی نقش به سزایی دارند.

اردکانیان با اشاره به این که بخش آب نیز برنامه ما در این حوزه نیز گسترده است، توضیح داد: در حال حاضر دو تصفیه خانه مهم آب یکی در شهر ساری و دیگری در شهر بابل و همچنین تصفیه خانه بزرگ فاضلاب ساری در حال انجام است و امیدواریم این طرح ها با سرعت بیشتری پیش برود تا مطابق برنامه در آذرماه سال جاری آن ها را به بهره برداری برسانیم.

استاندار مازندران گفت: با افتتاح نیروگاه برق سیکل ترکیبی نوشهر افت ولتاژ برق در مازندران از بین می رود.

به گزارش مجله توسعه دهنده، محمد اسلامی در مراسم افتتاح نیروگاه برق سیکل ترکیبی نوشهر با اشاره به این که متوسط انرژی فراوری سالانه نیروگاه نوشهر سه میلیون و 600 هزار مگاوات در سال است، توضیح داد: با افتتاح این پروژه افت ولتاژ برق در مازندران از بین می رود و مردم به سهولت این موضوع را لمس می نمایند.

استاندار مازندران با تاکید بر مصرف بهینه انرژی برق گفت: سازگاری با محیط زیست با بیشترین راندمان مطابق با تکنولوژی روز از ویژگی های پروژه کاسپین است. نیروگاه سیکل ترکیبی 460 مگاواتی تک محوره کاسپین نوشهر با راندمان59 درصد ساخته گردیده و ظرفیت واحد گازی 310 مگاوات و ظرفیت واحد بخار آن 150 مگاوات است.

منبع: isna.ir
انتشار: 13 شهریور 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 59

به "68 پروژه آب و برق در استان مازندران در دست اجراست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "68 پروژه آب و برق در استان مازندران در دست اجراست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید