گزارش ظریف از رایزنی اش با موگرینی و وزرای خارجه نروژ و اندونزی در اسلو

به گزارش مجله توسعه دهنده، محمدجواد ظریف با اشاره به دیدارهای روز گذشته اش با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزرای خارجه نروژ و اندونزی در اسلو نوشت: اجرای کامل برجام و گسترش روابط مالی و بانکی با ایران یکی از محورهای اصلی رایزنی در جریان این گفت وگوها بود.

گزارش ظریف از رایزنی اش با موگرینی و وزرای خارجه نروژ و اندونزی در اسلو

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران، وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار تصاویری از دیدار روز گذشته اش با فدریکا موگرینی و همچنین وزرای خارجه نروژ و اندونزی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: اجماع دنیای پیرامون احترام به حضور بی سابقه مردم ایران در معین سرنوشت خود در پای صندوق های رای، محکومیت تروریزم، اجرای کامل برجام و گسترش روابط مالی و بانکی با ایران و همچنین ضرورت گفت وگو و اجتناب از فشار و تحمیل برای حل و فصل مسائل منطقه ای از محورهای اصلی این رایزنی ها بود.

براساس این گزارش یکشنبه صبح محمدجواد ظریف تهران را به مقصد نروژ برای شرکت در نشست مجمع اسلو ترک کرد. در مجمع اسلو مقامات و شخصیت های بیش از یکصد کشور دنیا حضور دارند و در مورد مهمترین منازعات دنیای و راهکارهای تحقق صلح بین المللی گفت وگو می نمایند.

ظریف ضمن سخنرانی در این نشست قرار است با تعدادی از مقامات شرکت نماینده در مجمع اسلو به صورت دو جانبه دیدار و رایزنی کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 689

به "گزارش ظریف از رایزنی اش با موگرینی و وزرای خارجه نروژ و اندونزی در اسلو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش ظریف از رایزنی اش با موگرینی و وزرای خارجه نروژ و اندونزی در اسلو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید