کشف دو ابر سیاه چاله در نزدیکترین اختروش به زمین

به گزارش مجله توسعه دهنده، گروهی از اخترفیزیکدانان و ستاره شناسان به رهبری دکتر یوجون لو از مرکز ملی مشاهدات اخترشناسی چین با استفاده از تصاویر دریافتی از تلسکوپ فضایی هابل ناسا پیروز به کشف دو ابر سیاهچاله در Markarian231 ، نزدیکترین اختروش به زمین،شدند.

کشف دو ابر سیاه چاله در نزدیکترین اختروش به زمین

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران،کشف این دو سیاه چاله که (یکی بزرگتر از دیگری است) مدرکی دال بر وجود یک سیاه چاله دوتایی است، نشان می دهد ابرسیاه چاله ها جرمشان را به وسیله ادغامهای خشن بدست می آورند.

دانشمندان شواهد آرشیوی هابل را که از اشعه فرابنفش ساطع شده از مرکز Markarian231 گردآوری شده بود، آنالیز کردند و سپس دکتر لو، مدلی از طیف آن کهکشان را طراحی نموده و به این ترتیب آن ها قادر به پیش بینی وجود سیاه چاله های دوتایی در Markarian231 شدند.

دکتر لو اظهار کرد: این اکتشاف به شدت ما را متحیر کرد چرا که نه تنها نشان دهنده وجود یک سیاه چاله دوتایی نزدیک به زمین در Markarian231 است، بلکه راهگشای نوینی برای دانشمندان است تا بتوانند با آنالیز پرتوهای فرابنفش ساطع شده از کهکشان ها اطلاعات بیشتری از سیاه چاله های دوتایی بدست آورند.

زینیو دای، یکی از محققان دانشگاه اوکلاهاما نیز گفت: بعضی از ساختارهای این دنیا مانند کهکشان ها و خوشه های کهکشانی عظیم به وسیله ادغام سیستم های کوچکتر به سیستم های بزرگتر شکل می گیرند که سیاه چاله های دوتایی حاصل از این چنین ادغام های کهکشانی هستند.

Markarian231 با نام دیگر UGC 8058، یک نوع کهکشان سیفرت است که در سال 1969 به عنوان بخشی از یک تحقیق کهکشانی با پرتوهای فرابنفش قوی کشف شد. این کهکشان حدود 600 سال نوری با زمین فاصله دارد.

سیفرت ها نوعی کهکشان با هسته بسیار درخشان هستند که بازوهای کهکشانی آنها به صورت واضح معین نیستند.

نتایج حاصل از این آنالیز در مجله Astrophysical منتشر شده است.

منبع:ایسنا

خبرنگاران: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می گردد.

بازگشت به صفحه سایر رسانه ها

منبع: تسنیم
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 20 اسفند 1398 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 869

به "کشف دو ابر سیاه چاله در نزدیکترین اختروش به زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف دو ابر سیاه چاله در نزدیکترین اختروش به زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید