پل هونگیاگو؛ طولانی ترین پل شیشه ای دنیا در چین

به گزارش مجله توسعه دهنده، پل های شیشه ای، جاذبه های هیجان انگیز و سرگیجه آور محسوب می شوند که به تازگی تعداد زیادی از آن ها در چین ساخته شده است. پل هونگیاگو، در شمال شرقی چین، عنوان طولانی ترین پل شیشه ای دنیا را دارد.

پل هونگیاگو؛ طولانی ترین پل شیشه ای دنیا در چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

اگر ترس از ارتفاع دارید، قدم گذاشتن روی این پل برای شما تجربه ای سخت و اضطراب آور خواهد بود. پل هونگیاگو در استان هبئی، کشور چین لقب طولانی ترین پل شیشه ای دنیا را به خود اختصاص داده است و عبور از آن، با هیجانی سرگیجه آور، می تواند خاطره ای فراموش نشدنی را رقم بزند.

این پل که در منطقه تماشایی هونگیاگو، واقع در شمال شرق چین واقع شده است، با طولی معادل 488 متر به عنوان طولانی ترین پل شیشه ای دنیا به شمار می رود. پل هونگیاگو عرضی برابر 4 متر دارد و در ارتفاع 218 متری، بر فراز دره ای بزرگ و بین دو صخره بنا شده است. با پوشش شیشه ای در کف، گردشگران می توانند نه تنها از نمای بی نظیر کوه ها و آبشارهای اطراف لذت ببرند، بلکه با دیدن دره زیر پایشان، هیجانی نفس گیر را نیز تجربه نمایند.

در ساخت پل هونگیاگو، بیش از هزاران قطعه شیشه شفاف استفاده شده است و برای حفظ امنیت بیشتر، به گردشگران پوشش های مخصوصی برای کفش می دهند. این پوشش های مخصوص میزان آسیب به شیشه های کف را به کمترین حد ممکن می رساند. سازندگان پل هونگیاگو برای تشدید هیجان، این سازه را به گونه ای طراحی کردند تا گردشگران هنگام رسیدن به میانه آن، اندکی نوسان را نیز تجربه نمایند. البته در این پل خبری از صدا های مصنوعی ترک برداشتن شیشه که در پل شیشه ای تایهانگ شرقی (East Taihang Glasswalk) فضایی پر از تعلیق را ایجاد می نماید، نیست.

بنای این پل در برابر وزش باد مقاوم است و هرچند تحمل وزن همزمان 1000 نفر را دارد؛ اما مسئولان اجازه ورود و عبور بیش از 500 بازدیدنماینده را در آن واحد نمی دهند. اگر هنگام عبور از روی پل دچار ترس شدید یا به یاری احتیاج داشتید، نگران نباشید! برای همراهی با آن دسته از بازدیدنمایندگان وحشت زده، کارکنانی برای یاری در طول پل وجود دارند.

پل هونگیاگو آخرین نمونه در سری پل های شیشه ای است که این اواخر در چین ساخته شده اند. هر چند هونگیاگو، طولانی ترین پل شیشه ای دنیا به شمار می رود؛ اما مرتفع ترین آن ها نیست. عنوان مرتفع ترین پل دنیا، از آن پل شیشه ای ژانگجیاجی چین است که در ارتفاعی معادل 300 متر از زمین، واقع شده است.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 4 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 604

به "پل هونگیاگو؛ طولانی ترین پل شیشه ای دنیا در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پل هونگیاگو؛ طولانی ترین پل شیشه ای دنیا در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید