ورزش عامل کاهش مشکلات انضباطی در فضاهای دانشگاهی

به گزارش مجله توسعه دهنده به نقل از معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت (مفدا)، دکتر عباس عطوف در نشست هم اندیشی مدیران تربیت بدنی دانشگاه های علوم پزشکی اضافه کرد: استقبال چشمگیر دانشجویان در بزرگترین رویداد ورزشی وزارت بهداشت نشان دهنده این مساله است که دانشجویان در فضاهای دانشگاهی به تربیت بدنی و ورزش اهمیت خاصی قائل هستند.

ورزش عامل کاهش مشکلات انضباطی در فضاهای دانشگاهی

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به مشارکت گسترده دانشگاه های علوم پزشکی برای حضور در مسابقات مختلف المپیاد، گفت: ما در ستاد وزارت بهداشت نهایت سعی خود را خواهیم کرد که ورزش همگانی و قهرمانی را در سطح دانشگاه ها بیش از پیش توسعه دهیم.

وی گفت: البته در این مسیر با مشکلات بودجه ای نیز روبرو هستیم اما باید بدانیم ورزش به عنوان یک ابزار مفید نقش بسزایی در ارتقای سلامتی دانشجویان دارد و در جلوگیری از افزایش ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی و به حداقل رسیدن مشکلات انضباطی در فضاهای دانشگاهی تاثیرگذار است.

عطوف گفت: بنده معتقدم هر چه تربیت بدنی و ورزش در فضاهای دانشگاهی تقویت گردد و فعالیتش بیشتر گردد قطعا می توان در تربیت دانشجویان بانشاط و پویا نقش بسزایی ایفا کنیم و قطعا رسالت و وظایف شما به عنوان مدیران تربیت بدنی در گسترش ورزش در دانشگاه ها بسیار خطیر است.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به بازدید از 20 دانشگاه علوم پزشکی گفت: سال گذشته از فضاهای مختلف دانشگاه ها و امکانات رفاهی، خوابگاهی و ورزشی بازدید به عمل آمد. ما با مسائل و مشکلات مربوط به حوزه ورزش در سطح دانشگاه ها آشنا هستیم امیدواریم بتوانیم با اختصاص بودجه های بیشتر گامی در راستای توسعه ورزش در دانشگاه های علوم پزشکی برداریم.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 13 شهریور 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 57

به "ورزش عامل کاهش مشکلات انضباطی در فضاهای دانشگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش عامل کاهش مشکلات انضباطی در فضاهای دانشگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید