مدیریت با نرم افزارهای هوشمند

به گزارش مجله توسعه دهنده، مدیریت منابع انسانی هم یکی از شاخه هایی است که با استفاده از فناوری های نوین دچار دگرگونی شده است. در حال حاضر، مدیران برای استخدام نیروی کار، ارتباط بین تیم های کاری، مدیریت منابع یا رسیدگی به شکایات دیگر به شیوه سنتی عمل نمی نمایند.

مدیریت با نرم افزارهای هوشمند

امروز تعداد زیادی نرم افزار مدیریت منابع انسانی در بازار وجود دارد که برای مدیران منابع انسانی مفید هستند. از اپلیکیشن های موبایلی که در دسترس همگان وجود دارد نیز نباید غافل شویم. مدیریت منابع انسانی هوشمند برای تضمین موفقیت و رشد کارآفرینان مدرن ضروری است.

توسعه در هوش مصنوعی، تجزیه و تحلیل داده های کلان، یادگیری ماشینی، اینترنت اشیا، واقعیت افزوده و دیگر شاخه های فناوری، نیرو محرکه های اصلی دنیای کسب وکار امروزی هستند.

مدیریت منابع انسانی هم یکی از شاخه هایی است که با استفاده از فناوری های نوین دچار دگرگونی شده است. در حال حاضر، مدیران برای استخدام نیروی کار، ارتباط بین تیم های کاری، مدیریت منابع یا رسیدگی به شکایات دیگر به شیوه سنتی عمل نمی نمایند.

دیل کارنگی(Dale Carnegie) نویسنده معروف کتاب های خودیاری گفته است: شرکت هایی که با کارمندان خود در تعامل هستند، 22 درصد عملکرد بهتری دارند. نقل قولی که از دیل کارنیج مطرح شد، اهمیت بخش منابع انسانی و نقش آن در موفقیت یک شرکت را معین می نماید.

سود، رشد و بازگشت سرمایه هر شرکتی به میزان زیادی به کارآمدی مدیریت منابع انسانی بستگی دارد. پیش بینی شده است که هر ساله حدود 11 میلیارد دلار به دلیل گردش کارمندان در ایالات متحده از دست می رود .

حتما بخوانید:

چرا از مدیرمنابع انسانی خوشم نمیاد؟

13 خرداد 98 146

با در نظر دریافت اهمیت مدیریت منابع انسانی باید بدانیم که کیفیت نرم افزار مدیریت منابع انسانی(HRMS) مزایای زیادی برای کارآفرینان دارد؛ چراکه نرم افزار مدیریت منابع انسانی برای حفظ و ایجاد نیروی کار موثر و کارآمد راه چاره هایی را ارائه می نماید. در عصر دیجیتال، فرصت های شغلی افزایش و نرخ بیکاری کاهش یافته است.

امروزه نرخ استعفا عامل معین نماینده ای برای موفقیت سازمانی شده است، زیرا هرچه تعداد استعفا در سازمانی بیشتر باشد، کیفیت آن سازمان کاهش می یابد. در دنیای هوشمند امروز تمامی تغییرات تحول آمیز سازمانی تنها به وسیله نرم افزار مدیریت منابع انسانی امکان پذیر هستند.

در این گزارش بعضی از دلایل اصلی استفاده از نرم افزار مدیریت منابع انسانی برای کارآفرینان را برای شما خوانندگان گرامی بازگو می کنیم:

اجرای اتوماتیک عملیات منابع انسانی

نرم افزار مدیریت منابع انسانی مدرن و شهودی، فقط ساده و مقیاس پذیر نیستند؛ بلکه به صورت تحلیلی برای نظارت و ارزیابی گزارش های پیشرفته به کار می روند. زمان از اهمیت بالایی در بحث منابع انسانی برخوردار است.

به همین خاطر، کارآفرینان و مسئولان منابع انسانی به جای هدر دادن وقت در جست وجوی انبوهی از گزارش ها و توده هایی از مقالات ضروری است مدیریت سازمانی مناسبی داشته باشند.

اتوماسیون همه فرایندها را دچار تغییر نموده است. امروز همه عناوین شغلی، استخدام انبوه کارمندان دورکار، آنالیز اسناد، مدیریت حقوق و دیگر ارتباطات داخلی شرکت ها به وسیله نرم افزارهای مدیریت منابع انسانی انجام می گیرد

کارآفرینان می توانند به طور موثر درخواست هایشان را اجرا و ارزیابی نمایند. با استفاده از سیستم های پیشرفته مدیریت منابع انسانی دیگر قضاوت درباره انضباط کارکنان کار سختی نیست و کسی نمی تواند آن را به تعصب مربوط بداند.

تجزیه و تحلیل داده ها، به خصوص داده های کلان، متخصصان منابع انسانی را بیشتر مطلع می نماید. عملیات مدیریت منابع انسانی هوشمند با هوش مصنوعی منجر به تعامل بیشتر کارکنان می گردد و به رفاه کارمندان نیز یاری می نماید.

درحال حاضر استارتاپ های یونیکورن زیادی به دنبال ساخت و گسترش نرم افزارهای مدیریت منابع انسانی برپایه هوش مصنوعی هستند. همین امر موجب شده تا شرکت های بیشتری تشویق شوند تا عملیات منابع انسانی کامل خود را به طور دیجیتالی در نظر بگیرند.

سازگاری قانونی بهتر

فرقی نمی نماید که شرکت شما تازه تاسیس است یا هنوز آن را افتتاح ننموده اید، در هر صورت شما به عنوان یک کارآفرین باید مطابق با قانون با کارمندانتان برخورد کنید. سازگاری قانونی داشتن نه تنها به اعمال مسئولیت های منابع انسانی، بلکه به درک عملیات ها در چارچوب های قانونی اعمال شده توسط قوانین ملی و نهادهای حاکم بین المللی یاری می نماید.

این فرایندهای دیجیتال پیشرفته دستیاری برای مسئولان منابع انسانی هستند و درک تحلیل احساسات کارمندان را آسان می نمایند.

علاوه بر این، نرم افزارهای مدیریت منابع انسانی مبتنی بر هوش مصنوعی داده های شفافی دارند و فرآیند مدیریت خطا و پرداخت سریع به وسیله نرم افزار، هزینه های شرکت را نسبت به هزینه های پیش بینی شده کاهش می دهد .

پیگیری و نظارت بر مدیریت پروژه

در یک مطالعه موردی که سال 2015 انجام شد، بیش از 20 درصد از کارمندان از کارشان ناراضی بودند. دلیل اصلی این مسئله نداشتن هوش عاطفی مناسب کارآفرینان بود. در حالی که نرم افزارهای مدیریت منابع انسانی به کارآفرینان یاری می نماید هوش عاطفی شان را مدیریت نمایند. آنها همچنین تعامل کارکنان را به وسیله برنامه های آموزشی افزایش می دهند.

مدیریت استرس موضوعی است که همه شرکت ها با آن درگیر هستند. از طرفی دریافت شکایات موضوعی دردسرساز است ولی با نرم افزارهای مدیریت منابع انسانی رسیدگی به نظرات و شکایات به سادگی انجام می گیرد.

نرم افزارهای مدیریت منابع انسانی همانند صندوق های رسیدگی به پیشنهادها و نقدها نمی مانند، هرچند در عمل همان کار را انجام می دهند ولی با سرعتی بیشتر و کارآمدتر به شکایات رسیدگی می نمایند. مطالعات اخیر نشان داده که سیستم مدیریت منابع انسانی مناسب، منجر به افزایش حس مثبت و شادی کلی در نیروی کاری می گردد.

بهبود بهره وری سازمانی با اهداف روشن

نرم افزار مدیریت منابع انسانی به شدت کیفیت و بهره وری سازمان ها را بهبود می بخشد. اکثر سازمان های بزرگ و شرکت های چندملیتی به ارزیابی عملیات های شرکت به وسیله تحلیل گزارش های تولیدشده توسط کارمندان وابسته هستند. در چنین سناریویی، رقابت پذیری بازار و برنامه های رشد پیش بینی شده نقش حیاتی در وجود یک شرکت ایفا می نمایند. مسئولان تجزیه و تحلیل با استفاده از نرم افزار های سازمانی سریع تر داده ها را آنالیز و نتایج بهتری به دست می آورند. نرم افزار های مدیریت منابع انسانی، برنامه ریزی مناسبی برای مدیریت هوشمند پروژه ها دارند.

دریافت ارتباط سازمانی در زمان واقعی

هرچند نرم افزارهای مدیریت منابع انسانی را تحلیگران داده می دانند ولی این ابزارها علاوه بر بالابردن عملکرد کارکنان و تحلیل داده ها به روابط میان سازمانی نیز یاری می نمایند. نرم افزارهای مدیریت منابع انسانی سوءتفاهم هایی که در محیط های کاری به وجود می آیند را از بین نمی برد و مسئولیت یا کارکرد افراد را خیلی شفاف معین می نماید.

منبع: مجله شنبه
انتشار: 4 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 603

به "مدیریت با نرم افزارهای هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیریت با نرم افزارهای هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید