قول مساعد مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی به پیگیری درخواست معلم سینمای کشور

به گزارش مجله توسعه دهنده، خبرگزاری خبرنگاران- مدیر کل روابط عمومی صدا و سیما سه شنبه شب به نمایندگی از رئیس رسانه ملی به عیادت دکتر احمدرضا معتمدی، کارگردان رفت.

قول مساعد مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی به پیگیری درخواست معلم سینمای کشور

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، حسین قرایی، مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما در این دیدار گفت: بسیاری از دوستان فکری و فرهنگی کشورمان منتظرند که دکتر احمدرضا معتمدی دوباره به دانشگاه بازشود، تدریس کند و کار بسازد.

وی اضافه کرد: هم دانشجویان و هم فضای سینمایی کشور برای شما آرزوی توفیق و بهبودی دارند و منتظر حضور شما در سینما و دانشگاه هستند.

دکتر احمدرضا معتمدی، دکترای فلسفه هنر دانشگاه علامه طباطبایی هم در این دیدار با آرزوی توفیق رسانه ملی در دوره ریاست دکتر جبلی گفت: خواهش می کنم در دوره نو هفت فیلمی را که ساختم صداوسیما بدون جرح و تعدیل پخش کنید.

وی از قاعده بازی به عنوان فیلمی در گونه فلسفی- کمدی یاد کرد و گفت: با جرح و تعدیل ها، مردم شوخی های فیلم را متوجه نمی شوند. نکته مهم من در این فیلم آن است که پست مدرنیسم برای ما یک غنیمت است؛ لازم نیست کشورمان اقتصاد لیبرال را دوباره تجربه کند و دچار بحران های سرمایه داری شود.

وی در بخش دیگری از دیدار صمیمی از دغدغه های دیگرش هم گفت و خبر داد: کتاب آخرم با عنوان فلسفه مارتین هایدگر به خاطر نداشتن بودجه برای ترجمه، نیمه کاره مانده است.

دکتر معتمدی ادامه داد: این کتاب مهجور مانده است. این کتاب مجموعه ای از آراء فیلسوفان سینما در غرب، فیلسوفان هنر در ایران (از فیلسوفان ایران باستان تا فیلسوفان اسلامی و معاصر) است و هر کسی نمی تواند آن را ترجمه کند. ترجمه آن از زبان آلمانی چهار سال زمان برده است.

وی تأکید کرد: تأکید می کنم جریان ترجمه در ایران باید معکوس شود؛ کتاب فلسفه مارتین هایدگر جزو دروس دوره دکترای دانشجویان سینماست که می بایست ویرایش شود.

مدیر کل روابط عمومی صداوسیما درباره آخرین پروژه سینمایی دکتر احمدرضا معتمدی سؤال کرد و ایشان در پاسخ گفت: آخرین کار سینمایی ام که سه سال قبل به بنیاد سینمایی فارابی پیشنهاد دادم، اقتباس از یک رمان خارجی که رئالیسم جادویی به نام کاملیا است که زندگی دوگانه لیلا را به تصویر کشانده است. لیلا، زن فداکار ایرانی است که نمونه هایشان به عنوان مدافعان سلامت را این روز ها در بیمارستان های کشورمان شاهدیم.

این کارگردان سینما ادامه داد: این کار تصویب شده است، اما، چون من در بستری بیماری هستم، این کار روی زمین مانده است و اگر مدیران نو سینمایی بخواهند حاضرم با صندلی چرخدار این کار انجام دهم.

احمدرضا معتمدی، هنرمند فیلمساز که به دلیل سکته مغزی در بیمارستان بستری است، این روز ها زیر نظر دو پزشک متخصص قلب، عروق، مغز و اعصاب تحت درمان است. معتمدی که در کارنامه هنری اش ساخت فیلم هایی همچون سوء تفاهم، راه رفتن روی سیم، آلزایمر، قاعده بازی، دیوانه ای از قفس پرید، زشت و زیبا و هبوط را دارد، متولد سال 1340 و دانش آموخته رشته اقتصاد و دارای دکترای رشته فلسفه است که علاوه بر ساخت فیلم حول مباحث تئوریک هنر و فلسفه زیبایی شناسی هم صاحب اثر است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 13 آذر 1400 بروزرسانی: 13 آذر 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1992

به "قول مساعد مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی به پیگیری درخواست معلم سینمای کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قول مساعد مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی به پیگیری درخواست معلم سینمای کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید