فیلم ، چطور قوطی نوشابه را شفاف کنیم

به گزارش مجله توسعه دهنده، هر سال 180 میلیارد قوطی نوشابه آلومینیومی در جهان تولید می شود که روشی ایمن برای نگهداری نوشابه است، هر چند که این قوطی ها محتویات را از چشم شما پنهان نگه می دارد.

فیلم ، چطور قوطی نوشابه را شفاف کنیم

تولیدکنندگان قوطی های آلومینیومی نوشابه درون آنها را با پلاستیک می پوشانند تا از واکنش دادن نوشابه با فلز قوطی جلوگیری کنند. در غیر این صورت اسیدها و سایر مواد شیمیایی نوشابه با آلومیینوم وارد واکنش می شوند و هم قوطی سوراخ می شود و هم طعم نوشابه عوض می شود.

تولیدکنندگان از انواع متفاوتی از پوشاننده های پلاستیکی اپوکسی برای این مقصود استفاده می کنند و نکته جالب این است که با حل کردن آلومینیوم بیرونی قوطی نوشابه می توان آن را شفاف کرد و درون قوطی را دید.

این ویدئوی پربیننده که یک شرکت آمریکایی آموزش علم آن را تولید کرده است، راهی ساده را برای این کار نشان می دهد. البته توجه داشته باشید که برای حفظ ایمنی از انجام این کار در خانه خودداری کنید. علت این است انجام این کار نیاز به انجام مواد شیمیایی خطرناکی دارد و گازهایی در حین آن آزاد می شود که با سرعت از محل تهویه شوند و بنابراین نیاز به یک هود قوی وجود دارد.

کل چیزهایی که نیاز دارید یک قوطی نوشابه، کاغذ سنباده، یک تنگ یا بشر شیشه ای بزرگ، یک محلول پاک کننده قلیایی (حاوی محلول هیدروکسید پتاسیم یا سدیم)، یک میله چوبی و یک کاسه بزرگ شیشه ای است یه علاوه وسائل حفاظتی مانند دستکش، عینک و نقاب حفاظتی.

اول قوطی نوشابه را سنباده بزنید تا رنگ بیرونی قوطی برطرف شود و قوطی براق و درخشان شود. بعد حلقه قوطی را بالا بکشید و با استفاده از میله چوبی ان را درون تنگ حاوی محلول پاک کننده قلیایی آویزان کنید.

بعد از دو ساعت یا بیشتر آلومیینوم در محلول قلیایی حل می شود و بعد از شستن آن در کاسه شیشه ای حاوی آب یک استوانه پلاستیکی شفاف حاوی نوشابه خواهید داشت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 330

به "فیلم ، چطور قوطی نوشابه را شفاف کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم ، چطور قوطی نوشابه را شفاف کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید