غلامعلی فلاح، نویسنده و استاد ادبیات دانشگاه درگذشت

به گزارش مجله توسعه دهنده، به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) دکتر غلامعـلی فلاح قهـرودی که امروز (یازدهم شهریور) بعد از دوره ای بیماری دنیای فانی را ترک گفت، لیسانس خود را در سال 1356 از دانشگاه اراک، فوق لیسانس را در سال 1362 از دانشگاه تربیت معلم و دکتری را در سال 1372 از دانشگاه تهران گرفت.

غلامعلی فلاح، نویسنده و استاد ادبیات دانشگاه درگذشت

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه تحصل در استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

معاونت اداری اقتصادی دانشگاه تربیت معلم، معاونت دانشجویی دانشگاه تربیت معلم، معاونت عمرانی دانشگاه تربیت معلم، مسئولیت و عضویت در کمیته گزینش استاد دانشگاه تربیت معلم بخشی از مسئولیت های درون دانشگاهی او بودند.

دکتر فلاح به عنوان استاد ادبیات، مقالات زیادی نوشته است و تحقیقات بسیاری انجام داده که از مهم ترین آن ها می توان به تحلیل ساختاری داستان های کوتاه دفاع مقدس مرکز تحقیقات صدا و سیما، فرهنگ دیوان شعری دوره اول تا قرن پنجم رودکی و هم عصران، محمد(ص) در اشعار شاعران فارسی زبان از رودکی تا کنون، تبادل نظر در شاهنامه در دانشکده ادبیات و علوم انسانی، بازتاب حضور سیاسی بیگانگان در دیوان ملک الشعرای بهار در دانشکده ادبیات، تصویر دل در مخزن الاسرار نظامی در دانشکده ادبیات و برگزیده متون کهن حماسی در دانشکده ادبیات اشاره نمود.

از آثار زنده یاد فلاح می توان به فرهنگ لغات و ترکیبات شعر عصر سامانی (رودکی و شاعران هم­ عصر و بی­ دیوان)،پروین اختر آزادگی،ادب­نامه و رستم و سهراب اشاره نمود.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1309

به "غلامعلی فلاح، نویسنده و استاد ادبیات دانشگاه درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غلامعلی فلاح، نویسنده و استاد ادبیات دانشگاه درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید