شهر جنگلی چین ؛ با برج های مسکونی سرسبز عمودی

به گزارش مجله توسعه دهنده، ساخت شهر جنگلی یکی از مدرن ترین راهکارهای مبارزه با آلودگی هوا است و با توجه به فرایند گرم شدن کره زمین، در آینده ای نزدیک در دیگر شهرهای بزرگ دنیا نیز اجرا خواهد شد.

شهر جنگلی چین ؛ با برج های مسکونی سرسبز عمودی

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

شهر جنگلی چین ، طرحی تازه برای مقابله با آلودگی هوا است. طراح خلاق آن، استفانو بویری است که اعتقاد دارد ساخت آسمان خراش های پوشیده از گیاهان و قرار دادن آن ها در کنار ساختمان های دیگر می تواند به کاهش آلودگی هوای شهرها یاری کند.

شهر جنگلی در منطقه کوهستانی شهر لایژو کشور چین و در زمینی به مساحت 175 هکتار، کنار دریاچه Liujiang واقع شده است.

ساخت شهر جنگلی یکی از مدرن ترین راهکارهای مبارزه با آلودگی هوا در شهرهای بزرگ دنیا است و با توجه به فرایند گرم شدن کره زمین، در آینده ای نزدیک در دیگر شهرهای بزرگ دنیا نیز اجرا خواهد شد.

بالکن و پشت بام این آسمان خراش ها پوشیده شده از 900 درخت و بیش از 20000 گیاه و بوته مختلف؛ مثل درختچه، گل و گیاهان زینتی است.

حضور مؤثر گیاهان در بهبود کیفیت هوا نقشی مؤثر دارد و با توجه به مهاجرت سالانه 14 میلیون چینی از روستاها به شهرهای بزرگ و آلودگی هوای شهرها، دولت چین اقدام به ایجاد این شهر جنگلی نموده است.

فراوری سالانه 57 درصد اکسیژن و کاهش دمای هوا، از مزایای زیست محیطی و مالی این شهر زیبا و دوستدار طبیعت است.

این شهر با یک میلیون گل و گیاه؛ با بیش از 100 گونه گیاهی و 40 هزار درخت پوشیده شده است.

این حجم گل و گیاه در مجموع سالانه حدود 10 هزار تن دی اکسید کربن و 57 تن آلاینده را به خود جذب نموده و 900 تن اکسیژن فراوری می نماید؛ در نتیجه این شهر می تواند به کاهش دمای هوا و بهبود کیفیت هوای محلی یاری نموده، از سر و صدای شهرها بکاهد، زیستگاه های جدید ایجاد کند و تنوع زیستی را بهتر کند.

همچنین؛ برای خودکفایی کامل این شهر اجرای طرح استفاده از منابع تجدیدپذیر مانند انرژی خورشیدی استفاده شده است.

این شهر به مناطق مختلف تجاری، مسکونی و فضاهای تفریحی تقسیم بندی شده و یک بیمارستان و دو مدرسه هم دارد. همچنین به یاری یک خط راه آهن الکتریکی سریع، به شهر Liuzhou متصل خواهدشد.

نکته جالب این است که اگر همه گیاهان سبز آسمان خراش های شهر جنگلی را روی زمین مسطح در نظر بگیریم؛ فرشی سبز به مساحت 30000 مترمربع را پوشش خواهد داد.

برای خواندن مطالب روزآمد و گوناگون از خبرنگاران، جامع ترین مجله ملکی ایران، دیدن کنید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 751

به "شهر جنگلی چین ؛ با برج های مسکونی سرسبز عمودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهر جنگلی چین ؛ با برج های مسکونی سرسبز عمودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید