سفر امیر قطر به سنگاپور و اندونزی

به گزارش مجله توسعه دهنده، امیر قطر که روز (یکشنبه) سفر چند روزه خود به بعضی کشورهای آسیایی را شروع نموده پس از سفر به مالزی در ادامه سفر خود وارد سنگاپور و بعد از آن اندونزی شد.

سفر امیر قطر به سنگاپور و اندونزی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رسمی قطر قنا، تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در دومین مقصد تور آسیایی اش به سنگاپور رفت و با حلیمه یعقوب، رئیس جمهوری سنگاپور و لی هسین لونگ، نخست وزیر این کشور در کاخ ریاست جمهوری در پایتخت سنگاپور ملاقات کرد.

طی این ملاقات رئیس جمهوری سنگاپور و امیر قطر به آنالیز روابط دوجانبه، گسترش و پیشرفت آن در زمینه های مختلف پرداختند.

دو طرف همچنین به آنالیز پرونده های منطقه ای و بین المللی مهم و مشترک و نیز تقویت همکاری میان دو طرف پرداختند.

امیر قطر ملاقات جداگانه ای با نخست وزیر سنگاپور داشت و در جریان این نشست به آنالیز راه های تقویت همکاری دوجانبه و توافق میان دو طرف جهت ایجاد راه چارهی برای کارآمدی کمیته همکاری مشترک پرداخت که در سال 2006 تاسیس شد.

دو طرف هچنین بر اهمیت کمیته مشترک که از پایه های اصلی همکاری دوجانبه است و بر اهمیت تقویت این همکاری موجود در کنار ایجاد راه چارهی برای رصد و پیگیری و اقداماتی که در چارچوب این کمیته مشترک بر سر آن به توافق رسیدند، تاکید کردند.

دو طرف با برگزاری نخستین نشست برای آنالیز این راه چاره در دوحه در سال 2018 میلادی به توافق رسیدند.

شیخ تمیم در اولین مقصد سفرش به کشورهای آسیایی روز یکشنبه وارد مالزی و پس از آن روز دوشنبه وارد سنگاپور شد و در آخرین مقصد سفرش به کشورهای آسیایی روز سه شنبه به اندونزی رفت.

طی این سفرها تعدادی توافقنامه امضا خواهد شد و مذاکرات تفاهم در زمینه های مختلف صورت خواهد گرفت.

این دومین سفر خارجی امیر قطر از زمان شروع بحران میان کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس با دوحه از پنجم ژوئن به شمار می آید.

سفر وی به سنگاپور از اهمیت مالی بالایی برای روابط مستحکم مالی میان دو کشور و افزایش حجم تبادلات تجاری در دوره اخیر و نیز افزایش سرمایه گذاری های قطر در سنگاپور برخوردار بود.

قطر تنها کشور در دنیا عرب است که کمیته عالی مشترک با سنگاپور دارد.

همچنین تمیم بن حمد آل ثانی در سومین مقصد خود به کشورهای آسیایی عصر روز سه شنبه طی سفری دو روزه وارد جاکارتا، پایتخت اندونزی شد.

امیر قطر هنگام ورودش به فرودگاه سوکارنو هانا، مود استقبال وزیر تجارت اندونزی و سفیر قطر در اندونزی و محمد بصیری سیدیهابی، سفیر اندونزی در قطر نهاده شد.

این در حالی است که پیشتر تمیم بن حمد آل ثانی با نجیب عبدالرزاق، نخست وزیر مالزی به آنالیز پرونده های مهم و مشترک پرداخته بود.

نخست وزیر مالزی توضیح داد که روابط کشورش با قطر از بحران میان کشورهای عرب حاشیه خلیح فارس تاثیر نگرفته است.

امیر قطر طی سفرش به مالزی با محمد پنجم، پادشاه مالزی ملاقات کرد و طی این ملاقات دو طرف بر توسعه روابط دوجانبه در همه زمینه ها تاکید کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 768

به "سفر امیر قطر به سنگاپور و اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر امیر قطر به سنگاپور و اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید