سازمان تامین اجتماعی هنوز منابعی بابت متناسب سازی حقوق بازنشستگان دریافت نکرده است

به گزارش مجله توسعه دهنده، خبرگزاری خبرنگاران- دبیر کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: دومین مرحله متناسب سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی درحالی اجرا شد که هنوز منابع مورد احتیاج و مصوب مجلس برای مرحله اول متناسب سازی به این سازمان واگذار نشده است.

سازمان تامین اجتماعی هنوز منابعی بابت متناسب سازی حقوق بازنشستگان دریافت نکرده است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، محمد اسدی با تأکید بر لزوم اجرای مصوبات مجلس شورای اسلامی برای تقویت بنیه اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی گفت: باید مصوبه سال گذشته مجلس شورای اسلامی برای واگذاری 32 هزار میلیارد تومان سهام شرکتهای دولتی به تأمین اجتماعی اجرا گردد تا این سازمان بتواند به پشتوانه منابع اقتصادی قابل اتکا علاوه بر اجرای متناسب سازی، خدمات مطلوب و مورد احتیاج جامعه تحت پوشش را ارائه دهد.

وی ادامه داد: پس از پیگیری های فراوان اجرا شده توسط مدیرعامل و تیم مدیریتی سازمان تأمین اجتماعی مبایعه نامه مربوط به واگذاری سهام شرکتهای دولتی به ارزش 32 هزار میلیارد تومان در اجرای مصوبه سال گذشته مجلس شورای اسلامی به سازمان تأمین اجتماعی تحویل شده است و انتظار داریم فرآیند واگذاری هرچه سریعتر تکمیل گردد و در گام بعد نیز به دنبال دریافت منابع 89 هزار میلیارد تومانی مروبط به بودجه امسال هستیم.

رئیس کانون بازنشستگان استان قزوین تحقق مطالبات بازنشستگان و بهبود شرایط معیشت آنها را تنها به وسیله بهبود و ارتقاء مداوم خدمات سازمان تأمین اجتماعی امکان پذیر دانست و گفت: این سازمان در امسال ماهیانه بیش از 15 هزار میلیارد تومان هزینه دارد و برای ایفای تعهدات خود علاوه بر دریافت به موقع حق بیمه که مهمترین منبع اقتصادی تأمین اجتماعی است، باید مطالبات از دولت را نیز با سازوکاری دقیق و موثر دریافت کند.

اسدی اضافه کرد: امیدواریم منابع مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان بهتر و سریعتر از منابع مرحله اول به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت گردد و دولت به زودی سازوکار موثری را برای ایفای تعهدات خود در قبال بیمه شدگان و بازنشستگان تأمین اجتماعی ایجاد کند.

وی ادامه داد: تکلیف قانونی دولت در امسال پرداخت 89 هزار میلیارد تومان به سازمان تأمین اجتماعی است و بهتر است پرداختها از ابتدای سال آغاز گردد تا بازنشستگان نسبت به ایفای تعهد دولت در قبال این سازمان دلگرم و خوش بین شوند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1735

به "سازمان تامین اجتماعی هنوز منابعی بابت متناسب سازی حقوق بازنشستگان دریافت نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان تامین اجتماعی هنوز منابعی بابت متناسب سازی حقوق بازنشستگان دریافت نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید