دکتر مونسان: سفرهای استانی و بازدید از پروژه ها آغاز می شود

به گزارش مجله توسعه دهنده، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: سفرهای استانی زیادی داشتیم و اتفاقات خوبی رقم خورد و به زودی به همراه معاونان این سفرها را برای پیگیری و بازدید از پروژه ها از سر می گیریم.

دکتر مونسان: سفرهای استانی و بازدید از پروژه ها آغاز می شود

به گزارش خبرنگار مجله توسعه دهنده، دکتر علی اصغر مونسان در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل دفتر حوزه وزارتی و امور بین الملل و ذی حساب و مدیرکل امور اقتصادی و درآمد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که عصر روز شنبه 10 خرداد 99 در سالن فجر این وزارتخانه برگزار گشت، گفت: یکی از ویژگی های جلساتی که به شکل ویدئوکنفرانس برگزار می شود بهره بردن از حضور مدیران کل استان هاست، امروز شاهد تودیع و معارفه دو مدیرکل مهم این وزارتخانه هستیم، اداره کل امور اقتصادی و ذی حسابی که جای بسیار مهمی است و وظیفه پشتیبانی کردن را به عهده دارد، تأمین و توزیع منابع اقتصادی و تعامل مستمر با دستگاه های نظارتی از وظایف مهم آن است.

او اضافه کرد: آقای علی کریمی در مدت حضور خود در این وزارتخانه تلاش های زیادی برای پیشبرد اهداف وزاتخانه انجام داد و عملکرد خوبی در این حوزه داشت، او باتجربه، مسلط به امور اقتصادی و ذی حسابی و بسیار پرتلاش بود، همه مدیران نیز این موضوع را تأیید می کنند. او همه تلاش خود را برای پشتیبانی از مدیران انجام می داد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شرح داد: با وجود اینکه دوره مدیریت اینجانب با محدودیت های اقتصادی و بودجه ای دولت و تحریم ها روبه رو بود، اما تلاش و همکاری خوب او با معاون توسعه مدیریت موجب شد تا مسئله ای در این زمینه ایجاد نشود. او جانباز انقلاب است و این ویژگی اش باعث شده تا شاهد تلاش های مضاعفش باشیم. همچنین مشاوره های خوبی برای من داشت، به طوری که بایدها و نبایدها را صادقانه و شفاف مطرح می کرد.

او ضمن تقدیر و قدردانی از زحمات علی کریمی، گفت: آقای کریمی در این سال ها با حجم زیاد درخواست ها روبه رو بود و همواره تلاش خود را انجام می داد تا فرایند خوبی در بودجه وزارتخانه طی شود. اخلاق امیدوارکننده او کمک کرد تا مسائل حل شود، آقای کریمی با تمام بخش ها تعامل خوبی داشت.

دکتر مونسان درباره دفتر حوزه وزارتی و امور بین الملل اضافه کرد: دفتر حوزه وزارتی بسیار اهمیت دارد، اگر حوزه وزارتی خوب عمل کند شاهد هماهنگی خوبی در سایر بخش ها خواهیم بود. این حوزه سه ویژگی مهم دارد باید موضوعات درون سازمانی و برون سازمانی را پوشش دهد، به این منظور باید مدیرکل اهل تدبیر و صبور باشد تا اهداف وزارتخانه را به سمت جلو پیش ببرد. خوشبختانه آقای قدرت ابراهیمی در این زمینه خوب عمل کرد و اهل تدبیر و صبور بود.

او شرح داد: امانت داری در این حوزه از موضوعات مهم است، آقای ابراهیمی این امانت داری را خوب انجام داد. موضوع بعدی صحت و دقت همراه با سرعت بوده که بسیار مهم است، حجم بالای مکاتبات در دفتر حوزه وزارتی و امور بین الملل انجام می شود، سه بخش مهم در وزارتخانه داریم که باید فوری اطلاعات از معاونت های مختلف دریافت، پایش و گزارش ها ارسال شود.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: در گذشته با سازمانی روبه رو بودیم که تغییرات مدیریتی زیادی داشت و این موضوع موجب شده بود تا یک سازمان نظام یافته برای دریافت اطلاعات نداشته باشیم. حجم کار در این حوزه زیاد و به شکل شبانه روزی است.

او درباره ویژگی های دیگر مدیرکل دفتر حوزه وزارتی و امور بین الملل این وزارتخانه مطرح نمود: این فرد باید قدرت تشخیص بالایی داشته باشد و در ارجاع نامه ها و درک موضوعات اقدام متناسبی انجام دهد. گزارش را به موقع برای دستگاه های مختلف ارسال کند. خوشبختانه با تلاش آقای ابراهیمی شرایط خوبی در این زمینه داشتیم.

دکتر مونسان اضافه کرد: سفرهای استانی خوبی داشتیم و اتفاقات خوبی رقم خورد و یکی از وظایف مدیرکل دفتر حوزه وزارتی و امور بین الملل پیگیری سفرهای استانی است.

او شرح داد: به ناچار، به واسطه قانون بازنشستگان مجبور شدیم تا نتوانیم در خدمت دو نفر از مدیران خوبمان باشیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اضافه کرد: برای انتخاب مدیرکل دفتر حوزه وزارتی و امور بین الملل به افراد مختلفی فکر کردیم، چند نفر از مدیران استانی را مورد سنجش قرار دادیم و در نهایت آقای علیرضا ایزدی انتخاب شد، او با تجربه و پرتلاش بوده و سابقه طولانی در وزارتخانه دارد، با حوزه های مختلف نیز آشنا است. همچنین تعامل خوبی با مدیران استانی برقرار می کند، خوش فکر و مدیر است، درون سازمانی بودن برای انتخاب این حوزه بسیار مهم است. امیدواریم تلاش های او به ارتقای بیشتر این بخش کمک کند. امسال سال مهمی است باید نتیجه تمام تلاش هایی که اجرا شده را ببینیم و پروژه ها به بهره برداری برسد.

دکتر مونسان: من به مدیریت زنان اعتقاد دارم

او گفت: برای حوزه ذی حسابی و اداره کل امور اقتصادی و درآمد گزینه های مختلفی مطرح بود که سرانجام خانم فرشته بالایی انتخاب شدند. من به مدیریت زنان اعتقاد دارم زیرا آن ها امروز جایگاه خوبی در عرصه های مدیریتی دارند. اعتقاد من این است هر مدیری که جایگزین مدیر قبلی می شود، بات توجه به وظایفی که بر عهده دارد باید چند گام جلوتر پیش برود، ان شاءالله مدیر جدید کارهای خوبی را انجام می دهد و گام های بیشتری برمی دارد، باید با سرعت مطلوب پشتیبانی از واحدهای اجرایی انجام شود.

دکتر مونسان اضافه کرد: تا کنون چندین انتصاب از مدیران جوان داشتیم که خوشبختانه در حوزه وظایف خود خوب عمل کردند.

ابراهیمی: صدور 4 هزار و 200 فقره نامه از سوی دکتر مونسان طی 32 ماه گذشته

قدرت ابراهیمی مدیرکل سابق دفتر حوزه وزارتی و امور بین الملل گفت: این دفتر به عنوان ویترین وزارتخانه از جایگاه ویژه، حساس و پراهمیتی برخوردار است، همه ما در کشتی فرهنگی و اقتصادی نشسته ایم و هرکدام نقش و کارکردی داریم، در صورت تعلل در کارکردها توازن کشتی به هم می خورد.

او اضافه کرد: در 32 ماه گذشته چهار هزار و 200 فقره نامه از سوی وزیر صادر شد، همچنین 31 هزار فقره نامه داشتیم که از این تعداد حدود پنج هزار فقره پس از دستور وزیر ابلاغ شد و مابقی نیز از سوی اداره های کل به حوزه های ذی ربط ارجاع داده شد، حدود هفت هزار فقره نامه نیز از سوی این دفتر صادر شده است. آنچه که برای ما حائز اهمیت است ارزش آفرینی و درایت بوده که نمونه آن در گزارش عملکرد وزارتخانه مشخص است.

ابراهیمی شرح داد: هماهنگی یکی از ارکان مدیریت است که در این مدت بالاترین سطح هماهنگی در امر ستادی به ویژه هماهنگی های بین دستگاهی، کمیسیون ها و ریاست جمهوری اجرا شده است. تعامل مستمر با معاونان و مدیران کل با تأکید بر احترام متقابل بهترین راه چاره برای پیشبرد امور بوده که این مهم اجرا شده است.

مدیرکل سابق دفتر حوزه وزارتی و امور بین الملل گفت: بهره گیری از توان و ظرفیت های همه همکاران در اداره کل و تأکید بر نگرش سیستمی در انجام کارها همواره مورد توجه قرار داشته است. همدلی، همراهی، همبستگی، تلاش، پشتکار، ایده پردازی، شوق و به ویژه علاقه به وزیر و راهنمایی های او موجب شد تا به ما در پیشبرد امور کمک کند. موجب افتخار است که طی این مدت با دکتر مونسان همکاری کردم.

کریمی: در پرداخت های پرسنلی و پیمانی بر اساس علاقه شخصی عمل نکردم

علی کریمی ذی حساب و مدیرکل امور اقتصادی و درآمد سابق وزارتخانه نیز گفت: اداره کل امور اقتصادی واحد پشتیبانی است مخصوصاً ذی حساب که با همه ارتباط دارد، هدف من این بود که بتوانیم اعتبارات وزارتخانه را به موقع جذب کنیم و هزینه ها را پرداخت کنیم و کمترین تنش را در سطح وزارتخانه و استان ها داشته باشیم. خوشبختانه از سال 94 وارد میراث فرهنگی شدم و سه سال به عنوان مدیرکل نمونه انتخاب شدم که از اعتماد دکتر مونسان در این زمینه تشکر می کنم.

او اضافه کرد: هیچ موقع در پرداخت های پرسنلی و پیمانی بر اساس علاقه شخصی عمل نکردم و پرداخت هایی که در صلاح وزارتخانه بوده، انجام دادم.

بالایی: اگر اعضای سیستم همکاری نکنند به نتیجه نهایی نمی رسیم

فرشته بالایی ذی حساب و مدیرکل امور اقتصادی و درآمد وزارتخانه در این برنامه گفت: امیدوارم بتوانم راه همکاران را ادامه دهم. اگر اعضای سیستم همکاری نکنند به نتیجه نهایی نمی رسیم. ان شاءالله این وظیفه خطیر را که بر عهده من نهاده شده با کمک سایر همکاران به خوبی انجام دهم.

ایزدی: ثبات مدیریتی دکتر مونسان بی نظیر بوده است

علیرضا ایزدی مدیرکل دفتر حوزه وزارتی و امور بین الملل از اعتماد دکتر مونسان برای این انتخاب تشکر کرد و گفت: بیش از 27 سال در حوزه میراث فرهنگی خدمت کردم، در طول این سال ها سعی کردم یاد افرادی را که در این هشتی فعالیت کردند، زنده نگه دارم.

او اضافه کرد: دو اتفاق خوب در دوره مدیریتی دکتر مونسان اتفاق افتاده و شایسته سپاسگزاری است. نخست ثبات مدیریتی که واقعاً بی نظیر بوده و دوم اتکا و توجه به نیروهایی که در این مجموعه کار کردند و هیچ وقت دیده نشدند. همچنین وظیفه خودم می دانم از آقای ابراهیمی تشکر کنم. امیدوارم با راهنمایی مدیران و معاونان شاهد به نتیجه رسیدن تمام تلاش هایی که در این مدت اجرا شده، باشیم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1152

به "دکتر مونسان: سفرهای استانی و بازدید از پروژه ها آغاز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکتر مونسان: سفرهای استانی و بازدید از پروژه ها آغاز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید