جولان عناصر داعش در شرق سوریه جلوی چشم آمریکا

به گزارش مجله توسعه دهنده، یک رسانه روس خبر داد مقابل چشم و گوش ارتش آمریکا و شبه نظامیان قسد، عناصر گروه تروریستی داعش قتل و ربایش را ادامه می دهند و از ساکنان شرق سوریه مالیات می گیرند.

جولان عناصر داعش در شرق سوریه جلوی چشم آمریکا

به گزارش گروه بین الملل مجله توسعه دهنده، خبرنگار خبرگزاری روسی اسپوتنیک در استان الحسکه در شمال شرق سوریه گزارش کرد که عناصر داعش مقابل چشم نظامیان تروریست آمریکایی و همچنین نیرو های دموکراتیک سوریه (قسد) یا همان شبه نظامیان کُرد جولان می دهند.

اسپوتنیک نوشت، منابع محلی در دیرالزور (شرق سوریه) گفتند، گروهی مسلح وابسته به گروه تروریستی داعش یکی از جوانان از ساکنان محلی را در ورزشگاهی در شرق [استان]دیرالزور جایی که نیرو های ارتش آمریکا و گروهک قسد (متحد آمریکا) در آنجا حضور دارند، مقابل چشم مردم اعدام کرد.

طبق این گزارش، این ورزشگاه محلی در شهرک الحوایج در شرق دیرالزور است که روز سه شنبه (27 اسفند) یک گروه مسلح از داعش هنگام برگزاری مسابقه ای میان شماری از جوانان منطقه وارد آن شدند و یک جوان از ساکنان منطقه را اعدام کردند و جسد او را مقابل چشمان بیش از دویست نفر آتش سپس فریاد زدند این جزای کسی است که برادرش را تحویل می دهد.

اسپوتنیک در ادامه تأکید کرد: زمانیکه گروه تروریستی داعش حکومت ادعایی اش در مناطق شرق فرات [شرق سوریه]ساقط شد، به دو گروه تقسیم شد. عده ای از آنان به قسد که متحد آمریکاست پیوستند و برخی از آنان حتی تا فرماندهی گروه هم رسیدند، اما دسته دوم در مناطق و روستا های تحت اشغال خودشان به شکل پنهانی یا علنی باقی مانده اند و هنوز بروشور های مخصوص به خود را منتشر می کنند. آن ها از مردم هنوز مالیات می گیرند و آنان را به قتل تهدید می کنند و این همه اتفاق جلو چشم و گوش آمریکا اتفاق می افتد که ادعا می کند با داعش می جنگد.

این رسانه روسی نوشت، گروه هایی از داعش هنوز در پیرامون چاه های نفتی سوریه که آمریکا در حال سرقت ذخایر آن در روستا های دیرالزور، الحسکه و الرقه است، فعالیت می کنند هر چند که ائتلاف بین المللی (به رهبری آمریکا) و همراهی قسد ادعا می کنند که عملیات های امنیتی متوالی را علیه داعش اجرا می کنند، اما در حقیقت کارهایشان بیشتر اقدامات جنایتکارانه در حق مردم شرق فرات است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 976

به "جولان عناصر داعش در شرق سوریه جلوی چشم آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جولان عناصر داعش در شرق سوریه جلوی چشم آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید