جمعیت دانش آموزی کرمان 5 درصد افزایش یافته است

به گزارش مجله توسعه دهنده، احمد اسکندی نسب عصر یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گفت: سال گذشته 601 هزار انش آموز در استان کرمان داشته ایم و سال جاری تا این لحظه 625 هزاز دانش آموز در سامانه ثبت شده است.

جمعیت دانش آموزی کرمان 5 درصد افزایش یافته است

وی ادامه داد: پیش بینی ما این است پنج هزار نفر دانش آموز دیگر به این تعداد اضافه می گردد و در سال تحصیلی جاری پنج درصد جمعیت دانش آموزی استان افزایش یافته است.

وی اضافه نمود: در سال تحصیلی جدید 29 هزار کلاس درس و هفت هزار و 680 مدرسه دولتی و 916 مدرسه غیر دولتی در سطح استان کرمان داریم .

اسکندری نسب مطرح نمود: در سال تحصیلی جدید مدارس غیر دولتی در سطح استان کرمان 10 درصد رشد و نزدیک 101 هزار دانش آموز غیر ازپیش دبستانی ها در این مدارس مشغول به تحصیل شده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان بیان نمود: 106 باب مدرسه شبانه روزی در سطح استان کرمان داریم که 27 هزارو 565 نفر دانش آموز در این مدارس در حال تحصیل هستند.

وی گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید رویکرد خوبی در زمینه ورود خیران مدرسه ساز به یاری آموزش و پرورش داشته ایم که تعداد یک هزار و 763 کلاس از ابتدایی دولت ساخته شده شده است.

اسکندری نسب توضیح داد: درصد پوشش تحصیلی در سطح استان کرمان مقطع ابتدائی 98.24 درصد، متوسطه اول 97 درصد و متوسط دوم 82 درصد است و همچنین پوشش تحصیلی در پیش دبستانی در سال گذشته 89.06 درصدبوده است.

وی ابراز داشت: در امسال به واسطه اهمیتی که پیش دبستانی برای ما داشته است پیش دبستانی را اجباری نموده ایم و به دنبال این هستیم که میزان پوشش پیش دبستانی را به صد درصد برسانیم.

انتقال 2500 نفر از فرهنگیان در استان کرمان

اسکندری نسب ادامه داد: در سال تحصیلی جاری سه هزار و 252 متقاضی نقل و انتقال در سطح استان داشته ایم که دو هزار و 200 نفر از آنها منتقل شده اند و در این حوزه شاهد رضایتمندی مناسب همکاران خود در این زمینه بوده ایم.

وی مطرح نمود: در سال تحصیلی جدید اعتباراتی که به آموزش و پرورش استان کرمان اختصاص داده شد حدود 14 میلیارد تومان بود که 10 میلیارد و 800 میلیون تومان از آنها تخصیص داده شده که حدود یک میلیارد و 800 هزار تومان از این اعتبارات سررسید آنها برای سال 99 است و باقیمانده اعتبارات به صورت اوراق برای دی ماه امسال است.

اسکندری نسب بیان داشت: راهنمایی تحصیلی 40 هزار دانش آموز متوسطه دور اول صورت گرفته است و 41 درصد دانش آموزان در رشته های فنی و حرفه ای و 59 درصد در رشته های نظری جذب شده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: 35 پایگاه سنجش در سطح استان داشته ایم که کار خود را انجام داده اند.

وی بیان نمود: با توجه به رشد آمار دانش آموزی در سطح استان کرمان و کشور سال به سال افزایش پیدا می نماید تمهیدات لازم برای ورود این دانش آموزان اندیشیده گردد و سالیانه حدود 25 تا 30 هزار دانش آموز وارد مدارس می شوند و بالطبع ما احتیاج به 30 هزار جایگاه و دیگر تجهیزات داریم.

اسکندری نسب توضیح داد: 35 هزار دانش آموز اتباع بیگانه در سطح استان مشغول به تحصیل هستند و هیچ مبلغی در این زمینه از سوی هیچ سازمانی به آموزش و پروش یاری نمی گردد.

وی اضافه نمود: علیرضم اینکه در سال تحصیلی جدید ما استقرار پایه 12 را داشته ایم و با کمبود شدید نیرو روبه رو بوده ایم هیچ کلاسی نگذاشتیم در سطح استان خالی از معلم باشد و در این زمینه مدیریت خوبی صورت گرفت.

اسکندری نسب ابراز داشت: راهبرد ما در آموزش و پرورش استان کرمان تکریم معلم، مدیریت منابع و مدرسه پویا که بر گرفته از سند تحول بنیادی است و کوشش می کنیم مدرسه پویای که مد نظر همه شهروندان استان است دست یابیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اسفند 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 198

به "جمعیت دانش آموزی کرمان 5 درصد افزایش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمعیت دانش آموزی کرمان 5 درصد افزایش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید