جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری برگزار گردید

به گزارش مجله توسعه دهنده، کانادا در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری برای 341 متقاضی دعوتنامه صادر نموده است؛ از آغاز محدودیت های کرونایی در روز 18 ماه مارس، این هفتمین پذیرش اکسپرس انتری است که متقاضیان برنامه مهاجرت استانی را از سیستم اکسپرس انتری فدرال هدف می گیرد. متقاضیان برنامه مهاجرت استانی که در صف انتظار اکسپرس انتری هستند و انتخاب می شوند 600 امتیاز اضافی در سرمایه انسانی کسب می نمایند. به همین دلیل است که در این پذیرش حداقل امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی 743 بوده است. بدون امتیازات اضافی حاصل از انتخاب شدن از طرف استان، متقاضیان منتخب در بخش سرمایه انسانی 143 امتیاز داشته اند.

جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری برگزار گردید

کانادا از زمان بحران کرونا تا کنون، تمرکز خود را بر دعوت از متقاضیان منتخب در دسته های برنامه مهاجرت استانی و تجربه کانادایی نموده است. لازم به ذکر است برنامه مهاجرت استانی طی هفته های اخیر فعال بوده است و پذیرش هایی در بیشتر استان های کانادا برگزار شده است. از ابتدای ماه می این استان ها روی هم رفته مجموعا بیش از 2000 متقاضی را برای انتخاب شدن از طرف استان جهت اقامت دائم دعوت نموده اند.

همانطور که در خبرهای قبلی خدمت همراهان گرانی خبرنگاران اعلام شد ماه ژوئن که اکنون در آن به سر می بریم ماه پرباری برای برنامه مهاجرت استانی است و انتظار می رود که در بعضی استان ها توسعه هایی در این مورد ایجاد گردد. در هفته های اخیر، انتاریو، بریتیش کلمبیا و منیتوبا پذیرش های مرتبط با برنامه مهاجرت استانی را برگزار نموده اند. بر خلاف پذیرش برنامه مهاجرت استانی، حداقل امتیاز متقاضیانی که در دسته تجربه کانادایی هستند به مراتب کمتر است. در این پذیرش هم از قاعده tie-break استفاده شد. تمام متقاضیانی که حداقل 743 امتیاز داشتند و پروفایل خود را قبل از 14 آوریل 2020 راس ساعت 13:25:51 به وقت استاندارد شرقی ارائه نموده بودند در این پذیرش دعوتنامه دریافت کردند.

از نکات دیگر می توان به غیرقابل پیش بینی بودن تاریخ پذیرش های اخیر اشاره کرد. در اوایل سال جاری، پذیرش های مختص تمام برنامه ها که شامل برنامه اسکیلد ورکر فدرال، برنامه مشاغل نیازمند مهارت و تجربه کانادایی می گردد هر دو هفته یک بار برگزار می شد. اما این روزها که اداره مهاجرت کانادا پذیرش های هدفمند برگزار می نماید پذیرش ها ممکن است به فاصله چند روز یا حتی چند ساعت از هم برگزار شوند.

لازم به ذکر است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه کانادایی از سراسر دنیا بر پایه امتیازات و معیارها مهاجر جذب می نماید. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می نماید. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می گردد. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.l

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 11 آذر 1400 بروزرسانی: 11 آذر 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1991

به "جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید